Arama

ABD'li papaz Andrew Brunson, Türk mahkemesine çıkmaya hazırlanıyor

6 yıl önce

Anadolu Ajansı'nın 26 Mart'ta bildirdiğine göre, tutuklanan Amerikalı papaz Andrew Brunson'un 16 Nisan'da Ege Bölgesi'nde başlayacağı bildirildi.

ABD'li papaz Andrew Brunson, Türk mahkemesine çıkmaya hazırlanıyor
ad image
ad image

 

Brunson, 9 Aralık 2016 tarihinde ilde tutuklandı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir buçuk yıl süren bir soruşturma sonrasında hazırlanan iddianame, 16 Mart'ta ildeki İkinci Yüksek Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, Brunson 'un, 2016 başarısız darbe girişimi ve yasadışı Kürdistan İşçi Partisi (PKK)' nin orkestrasyonunu yaptığı düşünülen Fethullahist Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı olmakla suçlanıyor.

Savcılar, “siyasi veya askeri casusluk” için 20 yıla kadar aradıkları sırada “terör örgütü adına üye olmaksızın suç işlemek” suçlusu için 15 yıl hapis istemektedir.

İddianamede Brunson'un Kürtleri Hıristiyanlığa dönüştürme ve onlar için bir Kürt devleti kurmayı amaçladığı iddia ediliyor.

“Kilisenin yöneticilerinin ve rahiplerinin bir kısmının misyoner operasyonunun kisvesi altında dernekler kurarak ülkemizde kök salmaya çalıştığı anlaşıldı. İddianamede, ülkemizi birkaç parçaya bölmek ve FETÖ terör örgütünün yönetimine küçük bir rol vermek amaçlandı.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image