Arama

7 hafta içinde İskoçya'dan Atina'ya bisikletle geldi

2 yıl önce

İki tekerlekli yolculuğuna yüzlerce kilometre sonra bile Kleon Papadimitriou, onu eve getireceğinden hala emin olmadığını söyledi.

7 hafta içinde İskoçya'dan Atina'ya bisikletle geldi
ad image
ad image

 

20 yaşındaki Yunan kolej öğrencisi, eğitim gördüğü İskoçya'da sıkışmıştı ve salgın nedeniyle uçuşlar kapatılırken Atina'ya geri dönmenin bir yolu yoktu.

Bunun yerine yaklaşık 3.500 kilometrelik rotayı bisiklete binmeye karar verdi.

48 günlük yolculuğu, "Şimdi bunun ne kadar büyük bir başarı olduğunu görmek beni şaşkına çeviriyor" diyor. "Ve kendimle ilgili, sınırlarım, güçlü yönlerim ve zayıf yönlerim hakkında birçok şey öğrendim. Ve seyahatin en az bir kişiye daha rahat bölgelerinden çıkıp bir şeyler denemek için ilham verdiğini umuyorum. yeni, büyük bir şey. "

Aberdeen Üniversitesi'nde üçüncü sınıf öğrenimine başlamak üzere olan Papadimitriou, koronavirüsün hızla yayılan etkilerini yenmek umuduyla daha erken bir uçuş evi aramaya karar verdiği Mart ayının son birkaç gününde olduğunu söyledi. Avrupa. Arkadaşlarının çoğu zaten gitmişti, ancak dersleri kaçırmayacağından emin olmak için geri çekildiğini söylüyor. Üç uçuş rezervasyonu yaptı ama hepsi iptal edildi.

"Nisan ayının ilk günlerinde Aberdeen'deki karantinada en azından gelecek ay harcayacağımı biliyordum." Dedi.

Ama sonra fikrini aldı.

Konserve sardalya, bisiklet ve çadır

Ailesinden binlerce kilometre uzakta kalmış ve bir macera için kaşıntı yapmış Papadimitriou, iki tekerle yolculuk yapmak için ne gerektiğini araştırmaya başladığını söyledi. 2019'da bir yarışta yarıştığını ve bu yıl birkaç hafta boyunca kısa bir süre antrenman yaptığını söyledi - ama bu onunla taşıdığı tüm bisiklet deneyimiyle ilgiliydi.

Başlangıçta, fikrin daha çok "boru rüyası" olduğunu söylüyor.

Ama yakında ihtiyacı olan ekipmanı satın almaya başladı. Bir bisiklet satın aldı, arkadaşlarına söyledi ve haberi ailesine verdi. Büyük ölçüde, "bunun sonunda bırakacağımın sadece bir fikir olduğunu düşündükleri için" olduğunu kabul ettiler.

Babası yolculuk için bir şart sundu: ailesinin onu sürekli olarak izlemesini ve nerede olduğunu bilmesini sağlayacak bir uygulama kurmuşlardı.

10 Mayıs'ta konserve sardalya, fıstık ezmesi ve ekmek, uyku tulumu, çadır ve bisikletiyle donanmış, yolculuğuna başladı.

Her gün onlarca mil

Papadimitriou, CNN'ye günde 35 ila 75 mil arasında bir yere seyahat ettiğini ve önce İngiltere'den sonra Hollanda'ya geçeceğini söyledi. Birkaç gün boyunca Almanya'da Ren boyunca bisiklet sürdü, Avusturya'dan geçti ve Yunanistan'ın Patras limanına bir tekne almadan önce İtalya'nın doğu kıyılarında bisiklete bindi ve oradan Atina mahallesine bisiklet sürdü.

Gezisi boyunca tarlalarda ve ormanlarda kamp kurmuştu. Her günün son birkaç dakikasını ilerlemesini yazarak, ertesi günün yolunu izleyerek ve ailenizle ve arkadaşlarınızla kontrol ederek geçirdi. Haftalar geçtikçe, daha fazla insan yolculuğundan söz aldığını ve ayarlandığını, arkadaşlarından ve ailesinden güncellemeler aldığını söyledi.

Avrupa'daki farklı ülkelerden geçerken Papadimitriou, bazen genellikle odunsu gece duraklarına tatlı bir alternatif olan bir yatak ve duş sunan arkadaşlara veya tanıdıklara ulaşacağını söylüyor.

"Nispeten içe dönük bir kişi olarak, eğer bir şey yapmazsam kalacak bir yerim olmayacak, su almayacaktım diye rahatlık alanımdan çıkmak zorunda kaldım." Dedi. "Beni bu etkileşimlere girmeye ve ulaşmaya zorladı."

27 Haziran'da, yola çıktıktan yaklaşık 50 gün sonra, ailesine düzinelerce arkadaşın yanı sıra ilerlemesini izleyen tam yabancılarla birlikte gelmesini beklediği eve geldi.

“Çok duygusaldı” dedi. "Genç yaşlarında çok maceracı olan iki aileden gelen bir aileden geliyor, ayak izlerini takip etmemi görüyorum, bence onlar için çok duygusal ve açıkçası bana çok fazla anlam veriyor."

"Ama sanırım bir şey olursa rahatlamış hissediyorlardı."

'Çıtayı çok yükseğe koy'

Şimdi Yunanistan'da Papadimitriou bir yaz işi yapmak için Atina'dan ayrıldı ve hala yedi haftalık bisiklet yolculuğuna yansıdığını söylüyor.

"Ben bir insan olarak geliştiğimi düşünüyorum, kendime daha çok güveniyorum, yeteneklerime daha çok güveniyorum" diyor. "Yolculuğu yaptığımı bilmiyordum ve şimdi bana bunu yapıp yapamayacağımı sorduysanız, hayır diyebilirim, tüm bunları nasıl yapabilirim?

Ama yine de, ne yaptığını başarıyla tamamladığını bilen Papadimitriou şimdi "bir sonraki büyük şeyi" dört gözle beklediğini söylüyor.

Ve (haklı olarak) 48 günlük bir bisiklet gezisinin büyük bir girişim olduğunu düşünenler için bir tavsiyesi var.

"Çıtayı gerçekten yükselttiğinizde ve gerçekten iddialı bir hedefe ulaşmaya çalıştığınızda, ister başarın ister başaramayın, iyileşmiş olacaksınız." Dedi.

"Kendin hakkında bir şeyler öğreneceksin ve kendini şaşırtacaksın."

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image