Yunanlılar Rusya ve Putin'e Merkel, Trump'e güveniyor

Yunanlılar Rusya ve Putin'e Merkel, Trump'e güveniyor

Makedonya Üniversitesi'nden Kathimerini gazetesi için bir grup sosyolog tarafından yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre , Rumların% 57.3'ü Rusya'ya ve% 67'si Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı olumlu yaklaşıyor.

Siyaset - 2017-10-15 14:46:54 Bu içerik 0 kez okundu.

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ankete katılanların% 40.5'i, ABD Başkanı Donald Trump ise% 16.5 oranında olumlu bir şekilde değerlendirildi. Negatif olarak, sorgulananlardan% 25'i Putin'i sevmemekte,% 56'sı Merkel'e karşı olumsuz bir tutum içindedir ve Yunanlıların% 73'ü Trump'tan hoşlanmamaktadır.

"Dünyanın liderlerinden kime en çok güvendiklerinden" sorulduğunda Putin'in payı, cevapların% 41.5'ini, Merkel'in% 27.5'ini ve katılımcıların sadece% 5'ini Trump'a güveniyor.

Yunanlıların fazla% 43 katılımcıların sadece% 29.5 ABD Başkanı hakkında Alman başbakanının ve% 20 yaklaşık aynı belirtirken Rusya Başkanı, Yunanistan çıkarlarını destekleyen eminiz.

diplomatik konularda, katılımcıların% 47.5 katılımcıların sadece% 9 Atina NATO ülkeleri ile, ABD ile ilişkileri ve% 7,5 artırması gerektiğini belirtirken Yunanistan, Avrupa Birliği, Rusya ile 24.5% iyilik ilişkilerin güçlendirilmesi ile ilişkileri güçlendirmek gerektiğine inanıyoruz.

Anket, 15 ve 17 Eylül tarihleri ​​arasında 17 ve daha yukarı yaştaki 1,023 kişinin telefonuyla gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...

ahmet demir

dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın? 2 ay önce

Şerife

Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum 3 ay önce

Murat Karakuş

sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız. 4 ay önce
DİĞER HABERLER