Uber'e yeşil ışık yok, İstanbul belediye başkanı diyor

Uber'e yeşil ışık yok, İstanbul belediye başkanı diyor

İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal popüler Araç Kullanımı uygulama o son haberleri yalanladı Uber sürücülerinin turistik bir taşıma lisansı almak durumunda serbestçe Türkiye'nin en büyük kenti çalışabilir.

Siyaset - 2018-06-15 16:06:35 Bu içerik 304 kez okundu.

 

Uysal, 13 Haziran'da İstanbul'da basın mensuplarına verdiği demeçte, “Uber'e, turistik ulaştırma lisansı hakkında yeni bir karar alarak yeşil ışık yakmadık ” dedi.

Taksi sürücüleri tarafından şiddetli bir dizi saldırı sonrasında Uber sürücüleri, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın sonunu müjdeleyen, 1 Haziran müdahale etmişti Uber o iş artık bitti”diyerek Türkiye'de. Artık böyle bir şey yok. ”

Başbakan Binalı Yıldırım da Uber anlaşmazlığının “bittiğini” söyledi ve hükümetin sürüş paylaşım uygulamasının ağını kaldırma görevi oldu.

Ancak, İstanbul Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME), bir turizm şirketinin en fazla yedi kişiyi taşıyabileceği şartı ortadan kaldırarak ve turizmden 12 saat önce yetkililere haber vermesi gerektiğini belirterek, turistik taşımayla ilgili düzenlemesini değiştirerek bazılarını karıştırdı.

“Son adım, turizm şirketlerinden meşru bir itirazın sonucuydu. Uber işinde kullanılmakta oldukları tespit edilirse, turistik taşıma lisanslarını iptal etmeye devam edeceğiz. Buna izin vermeyeceğiz, ”diyor Belediye Başkanı Uysal 13 Haziran'da.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER