İtfaiyeci, Politikacı, Yönetici: Euro 2004 Heroes'un Farklı Kariyerleri

İtfaiyeci, Politikacı, Yönetici: Euro 2004 Heroes'un Farklı Kariyerleri

On üç yıl önce, 2004 yazında, dünyanın dört bir yanındaki Yunan futbol taraftarları, hayret içinde Otto Rehhagel ve ekibi Avrupa şampiyonlarını taçlandırırken izledikleri nihai rüyayı yaşadı.

Spor - 2017-07-27 10:40:38 Bu içerik 0 kez okundu.

 

Takım dün Yunanistan'a dönerek , 1896'da ilk modern Olimpiyatların ev sahipliği yaptığı Atina'daki Panathenaic Stadyumu'nda 100.000 taraftar tarafından karşılanacakları dün gibi görünüyor .

On binlerce kişi, Rehhagel'i ve kahramanlarını, itfaiyeciler tarafından oluşturulan bir kemerli kumsalıyla taksi altına alındıktan sonra havaalanından arenaya 25 mil yolculuk yaparken selamladı.

Oyuncular zafer karşısında kaldılar. Gelecek yıllar için ev isimleri haline gelmişlerdi. 2004 yılındaki zaferden bu yana kariyerleri farklılaştı. Bazıları antrenör ve futbol takımı haline geldi. Ancak bir itfaiyeciye, Avrupa Parlamentosu Üyesi'ne rastladık, bazıları da dikkatle ışığı bıraktı.

Bunlar, 2004'te takip edebildiğimiz bazı kahramanların nerede olduklarını gösteriyor .

Antonis Nikopolidis : Euro'nun nakavt evresinde üç temizlik yapmayı başaran George Clooney'in göz alıcı kaleci. Son derece güvenilir bir son satırda, Yunan savunmasının ihlali nadiren gerçekleşti. 2011'de eldivenlerini kapatmasının ardından futbolda kariyer yaptı.

Traianos Dellas : Yunan savunma oyuncusu "Colossus", kazanan golü Çek Cumhuriyeti a karşı yarı finalde kaydetti. 2013'ten beri başarılı bir futbol menajeri haline geldi. Başardığı ekipler arasında Athenian devleri AEK vardı.

Michalis Kapsis : Dellas ile birlikte Yunan savunmasının geçilmez ikilisini oluşturdular. Futbol kariyerini 2013'te bitirdikten sonra İtfaiyede bir itfaiyeci olarak çalışıyor.

Thodoris Zagorakis : Ekibin kaptanı, 2007'de Yunanistan için yaptığı son rekabet maçını oynadı. O zamandan beri PAOK Selanik kulübünün başkanlığını devraldı ve daha sonra, seçime girdiği sırada siyasete konsantre olmak için futboldan vazgeçti. Avrupa Parlementosu.

Aggelos Basinas : Portekiz karşı ilk maçı atan ve nihai zafere doğru yolu açan orta saha oyuncusu. Onun zafer günlerinden beri tamamen futboldan çekildi.

Giorgos Karagounis : Kalbini Yunan milli takımı için verdi ve 2004'te zaferin mimarlarından biriydi, oysa süspansiyon nedeniyle Portekiz'e karşı finali kaçırdı. 2014 yılına kadar Yunan milli takımı formunun üst kısmında oynamaya devam etti. Kısaca, Yunan Futbol Federasyonu teknik direktörü olmak için 2014'te çizmelerini astı.

Aggelos Charisteas : Portekiz'de altın golcü. Finalde İspanya, Fransa ve Portekiz'e karşı gol atan ve tüm Yunanlıları milli takımlarından gururlandıran forvet. Charisteas, Avrupa'da Werder Bremen, Ajax ve Schalke gibi ekiplerle en üst düzeyde oynayan inanılmaz bir kariyere sahipti. 2013'te oynamayı bıraktı ve o zamandan beri futboldan çekinmeden çekildi.

Sende Yorumla...

ahmet demir

dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın? 2 ay önce

Şerife

Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum 3 ay önce

Murat Karakuş

sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız. 4 ay önce
DİĞER HABERLER