takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
İstanbul Film Festivali Temmuz'da devam edecek
İstanbul Film Festivali Temmuz'da devam edecek

İstanbul Film Festivali Temmuz'da devam edecek

40. İstanbul Film Festivali sinemalara ve açık hava mekanlarına geri dönüyor. Hibrit festival, online platformunun yanı sıra sinema salonlarında da izleyicilerle buluşuyor.

Kültür - Sanat - 2021-06-28 13:33:02 Bu içerik 11117 kez okundu.

 

Programdan on altı uzun metrajlı ve altı kısa film de çevrimiçi olarak mevcuttur.

İçinde Ulusal Yarışma gösterimleri ise festivalin Uluslararası Yarışma gösterimleri Atlas 1948 ve Kadıköy sinemalarda yapılmaktadır Sinema ve Türkiye Anadolu Efes'in katkılarıyla 34 kez düzenleniyor bölümünde, Maksimum Uniq Açıkhava açık havada gerçekleşecek tiyatro.

40. İstanbul Film Festivali'nin Uluslararası Yarışması'nda, festivalin büyük ödülü Altın Lale için “sinemada yeni bakış açıları” temalı filmler yarışıyor. Bu yıl Uluslararası Yarışma'ya dokuz ülkeden 11 film katılıyor. Altın Lale için yarışan filmler 4 Temmuz'a kadar Atlas 1948 ve Kadıköy sinemalarında gösteriliyor.

Festivalin Uluslararası Yarışma jürisine yönetmen Radu Jude başkanlık ediyor ve diğer jüri üyeleri yönetmen Mahnaz Mohammadi, oyuncu Katia Goulioni, oyuncu Numan Acar ve fotoğrafçı ve yönetmen Fabrizio Maltese'den oluşuyor.

2020-21 sezonunda üretilen filmler, 1-13 Temmuz tarihleri ​​arasında Maximum Uniq Açıkhava'daki açık hava tiyatrosunda yapılacak Ulusal Yarışma'da Altın Lale için yarışacak. Festivalin ödül töreni 14 Temmuz'da yapılacak.

Ulusal Yarışma Jürisi, En İyi Film, En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik olmak üzere dokuz kategoride ödül verecek.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER