Energean, İsrail Offshore Fields için Gaz Sözleşmelerini Güvenceye Altı

Energean, İsrail Offshore Fields için Gaz Sözleşmelerini Güvenceye Altı

Piyasa kaynaklarına göre, Yunan petrol üreticisi Energean , İsrail kıyılarında iki gaz alanına dokunmayı planlamadan önce, ihtiyaç duyulan gaz satış sözleşmeleri hedefini aştı.

Ekonomi - 2017-08-10 11:07:37 Bu içerik 0 kez okundu.

 

Piyasa kaynaklarına göre, Yunan petrol üreticisi Energean , İsrail kıyılarında iki gaz alanına dokunmayı planlamadan önce, ihtiyaç duyulan gaz satış sözleşmeleri hedefini aştı.

Energean, geçtiğimiz Ağustos ayında İsrail kıyılarından 100 kilometre uzaktaki derin sularda bulunan Karish ve Tanin alanlarını ABD-İsrail ortakları Delek Group ve Noble Energy'den 148 milyon $ karşılığında satın aldı.

Kendi kayan üretim, depolama ve boşaltma gemisini kiralamayı ve İsrail'e 1.5 milyar dolara mal olan ayrı bir boru hattı inşa etmeyi planlıyor.

Piyasa kaynakları, Energean, nihai bir yatırım kararı vermeden önce yılda 3 milyar metreküp doğalgaz satış sözleşmesi yapmayı hedeflediğini ve bunun şimdiye kadar yılda 4,6 bcm olduğunu söyledi.

Bu hafta, İsrail Kimyasalları, Bazan Grubu Petrol Rafinerileri ve OPC Enerji, Karish ve Tanin alanlarından 15 yılda 39 bcm'lik bir gaz almak için yıllık 2.6 bcm'lik bir anlaşma imzaladı.

Kaynaklar, Energean, enerji üreticisi Dorad ve Rapac Communications and Infrastructure ile yapılan anlaşmalardan yılda 0.8 bcm daha, her yıl 1.2 milyar metreküp İsrail'in en büyük özel elektrik santralini işleten Dalia Power'den temin ettiğini söyledi.

Energean, geçen yıl ortalama 3.500 varil üreten Yunanistan'ın tek petrol üreticisidir. Karish ve Tanin alanları, 2,4 trilyon kübik feetlik birleşik doğalgaz rezervleri ile şirketin en büyük varlıkları.

Sende Yorumla...

ahmet demir

dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın? 2 ay önce

Şerife

Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum 3 ay önce

Murat Karakuş

sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız. 4 ay önce
DİĞER HABERLER