Eğitim Bakanlığı, Afgan Öğrencisinin Geçiş Töreni Bayrağını Taşımayı Reddetti Veya Araştırıyor

Eğitim Bakanlığı, Afgan Öğrencisinin Geçiş Töreni Bayrağını Taşımayı Reddetti Veya Araştırıyor

Yunan Eğitim Bakanlığı, 11 yaşındaki bir Afgan öğrencisinin , Yunan bayrağını öğrenci geçit töreninde taşımaktan kaçındığı, meraklı ve potansiyel olarak ırkçı bir olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Eğitim - 2017-10-31 11:30:37 Bu içerik 141 kez okundu.

 

Dafni devlet okulunda bir öğrenci olan Amir, bayrağını okul geçit töreninde taşımak için berabere kaldı ancak birisi tek başına Afgan öğrencisinin "OXI Günü" kutlamaların dini bölümüne katılmayı kabul etmeyeceğine karar verdi; aile dini gerekçesiyle, dolayısıyla ona okulun tabelasını sunacak.

Amir'in ebeveynleri, düzenli olarak yerel kilise vaazlarına katıldığı için, Yunan bayrağını taşıyan oğullarının bir Ortodoks kilisesinde itiraz ettiklerini belirttiler.

En son yapılan haberlere göre, biri, çocuğun ebeveyni ile istişare etmeksizin Amir'in bayrak taşıyan görevlerini reddetmek için çağrıda bulundu. Bakanlık ne yapmaya çalışıyor ki o kişi Atina Şehri çalışanı mı yoksa bir STK üyesi mi.

Görünüşe göre bu kişi, 11 yaşındaki öğrencinin kutlamanın dini bölümüne katılamayacağına karar vermiş ve okul ilkesine ikinci bir talimatın verilmesini önermiştir; böylece ilke istenmiştir.

AMNA ile yapılan röportajda, bayrak taşıyıcının yeni yasaya göre seçildiği yeni çekiliş süreciyle ilgili olarak Amir, sürecin farkında olmadığını belirtti ancak bayrakları geçit törenine taşımaktan çok memnundu. .

Beraberinde yaptığı açıklama üzerine Yunanlı öğrencilerin hepsinin kendisine tebrikleri sunduğunu ve ondan memnun olduğunu belirttiğini de belirtti.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER