Bahçeli, mafya liderinin suçlamalarına karşı çıktı

Bahçeli, mafya liderinin suçlamalarına karşı çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) lideri Devlet Bahçeli , kaçak suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına atıfta bulunurken, organize suç gruplarının girişimlerine rağmen Halk İttifakı'nı koruyacaklarını söyledi.

Siyaset - 2021-05-28 17:18:49 Bu içerik 19236 kez okundu.

 

27 Mayıs'ta yaptığı yazılı açıklamada, " Türkiye'ye yönelen ülkelerin , organize suç ağlarının, terör örgütlerinin, ayrılıkçı salgınların ve demokrasi karşıtlarının taciz ve aldatmacasına aldırmadan kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz " dedi.

MHP'nin iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile ittifakına atıfta bulunan Bahçeli, MHP'nin Halk İttifakı'nın "şanlı varlığını samimiyetle koruyacağını" belirtti.

"Milliyetçi Hareket Partisi meselelere hakimdir. Partimiz, Türkiye'nin içine çekilmek istediği girdabın farkında ama siyasi konumu da net ve milletin lehine ”dedi.

Bahçeli, "Türkiye'nin gündemi video kayıtlarıyla rehin tutulamaz" dedi.

MHP lideri, muhalefet partilerini Peker'in iddiaları üzerinde pazarlık yaparak başarılı olamayacaklarını söyleyerek “suç ve terör örgütlerine” güvenmekle suçladı.

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bazı eski kamu görevlileri ve siyasetçileri aleyhinde olağanüstü iddialarda bulunarak ve bu suçlamaları Birleşik Arap Emirlikleri'nden internet üzerinden duyurarak hedef alıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Peker hakkında tutuklama emri çıkardı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER