ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor

ABD, Manbij hakkında Türkiye ile görüşüyor

ABD, Türkiye ile Suriye arasındaki Manbij konulu görüşmelerde bulunuyor ancak Savunma Sekreteri James Mattis 2 Şubatta yaptığı açıklamada, Suriye'nin Manbij'iyle ilgili görüşmelerde bulunuyor ancak kamuya açıklamak için doğru zaman değil.

Siyaset - 2018-02-03 11:27:45 Bu içerik 0 kez okundu.

 

Mattis gazetecilere düzenlediği basın toplantısında "Şu an tartışmayacağım" dedi. "Bunu sadece halka açık alanlarda yapmak için doğru zaman değil" dedi. 

Mattis, Türkiye'nin Zeytin Şubesi Operasyonu kapsamında stratejik olarak önemli bir kuzey şehrinde askeri operasyon başlatma planını attı. 

Manbij, Halep'in kuzeydoğusunda fakat Türk sınırının hemen güneyindedir. Washington, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki operasyonunda Manbij'teki birliklerin güvenliğine ilişkin endişelerini dile getirdi.

Manbij'de yaklaşık 2.000 Amerikan askeri var. 

Türkiye'nin Afgan'daki askeri operasyonunu İSİL ile mücadeleden "oyalama" olarak nitelendiren Mattis, Manbij hakkında konuşmakla "durumlarını daha zor hale getirebilir, kendi ülkeleriyle uğraşmak zorunda kalan yerli izleyiciler açısından" anlaşılabilir hale getirilebilir "dedi. pozisyonlar. 

"Rakip çıkarları nasıl dengede tutarsın, şimdi sadece müttefiki Türkiye ile aktif bir tartışma olduğunu söyleyebilirim" diye ekledi. 

Türkiye, YPG ve İSİL militanları Afrin'den temizlemek için 20 Ocak'ta Operasyon Zeytin Şubesi'ni başlattı. 

Sende Yorumla...

ahmet demir

dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın? 2 ay önce

Şerife

Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum 3 ay önce

Murat Karakuş

sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız. 4 ay önce
DİĞER HABERLER