Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Sabah uykudan uyanır uyanmaz makyaj yapmaya koşan bayanlara artık büyük bir müjde geldi. Kesinlikle sabah kalkar kalkmaz artık bayanların makyaj yapmalarına gerek kalmadı.

Adwords - 2018-02-13 11:59:36

Sabah uykudan uyanır uyanmaz makyaj yapmaya koşan bayanlara artık büyük bir müjde geldi. Kesinlikle sabah kalkar kalkmaz artık bayanların makyaj yapmalarına gerek kalmadı. Peki, makyaj yapmayarak işlerine veya okullarına bayanlar makyajsız mı gidecekler. Tabi ki de hayır. Makyajın artık kalıcı olanının icat edilmesi ile birlikte kalıcı makyaj tüm bayanlar tarafından makbul karşılandı. Tek kullanımlık iğneler ile cilt üzerine renklendirme yapılarak işlenen bu sistem aslında çoğu kişi tarafından dövmeye benzetilmektedir. Fakat bu sistemin kesinlikle dövme ile alakası bulunmamaktadır. Çünkü dövme yapıldıktan sonra çoğu dövme silinmeden çıkmadığı için mutlaka silinme işlemi yapılmalıdır. Fakat kalıcı makyaj bir müddet sonra kendiliğinden silinip giden bir makyaj türüdür. Tabi silinmeyen makyaj tercih edildiğinde bu sistem de uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Kalıcı makyajda ustalaşmak isteyenler ve bu konuda sertifika sahibi olmak isteyen kişiler kalıcı makyaj kursu bünyesinde tüm sistemi öğrenerek bu hususta ticaret yapabilir veya isteyen kişiler arkadaşlarına ve yakınlarına kalıcı makyaj yapabilmek için bu makyaj çeşidini öğrenebilir. MEB onaylı kalıcı makyaj kursu sertifikası ile yapılan eğitimde tüm bu işlemlere dair eğitim verilir ve kişi tam bir uzman olarak kurslardan mezun olabilir. Kalıcı makyaj kursunun yanı sıra Microblading kursu da son zamanlarda tercih edilen kurslar arasına girdi. Bu kursta saç dökülmesi ve kaş dökülmesine tedavi seçenekleri öğrenilebiliyor.

Günün Diğer Haberleri