Yurtdışında Çalışmaya Yatkın Genç Yunanlılar Yunan Kamu Sektöründe Geride Kaldı

Başbakan Alexis Tsipras'ın yönetiminin, kamu sektöründe istihdam yaratarak kamu mezunlarına Yunanistan'ın beyin göçünü durduracağı yönündeki vaadi, Yunanistan'dan ayrılanlar memleket işine geri dönmek istemediğinden, sağır kulaklara gidiyor.

Yurtdışında Çalışmaya Yatkın Genç Yunanlılar Yunan Kamu Sektöründe Geride Kaldı
Yurtdışında Çalışmaya Yatkın Genç Yunanlılar Yunan Kamu Sektöründe Geride Kaldı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

BeyinGain'in yurtdışında yaşayan ve çalışan yurttaşlardan oluşan genç Rumların katıldığı çevrimiçi ankete göre "Kamu sektöründe bir iş için Yunanistan'a geri dönüyor musunuz?" Sorusuna ankete katılanların oranı% 71.66 idi.

Memlekette memur olarak çalışmak için Yunanistan'a neden geri dönmeyeceklerini sorulduğunda, yüzde 33.15'i yetki-eksikliği yüzünden söyledi, 24.43 maaşın iyi bir yaşam standardı için yeterli olmayacağını söyledi, yüzde 19.26'sı Yunanistan'a dönmekten hoşlanmadığını söyledi Yüzde 18.62 'si Yunanistan' da kariyerinde ilerleyemeyeceklerini ve% 4.54 'ü geri döndüklerinde alanlarında çalışmayacaklarını belirtti.

Geri dönüş için teşvik ne olacaktı sorulduğunda yüzde 51,16'sı, çalışmalarının değerlendirildiğini ve performanslarının ilerlemenin anahtarı olmasını istediklerini söylerken, yüzde 40,83'ü maaşların kamu kesimindeki maaşlardan daha yüksek olduğunu görmek istiyor .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort