Yunanistan'da yangın; en az 80 öldü, çok sayıda kayıp var

Yunanistan'da yangın; en az 80 öldü, çok sayıda kayıp var

Yunanistan'ın bir sahil kasabasından kopan bir yangından ölenlerin sayısı, Yunanistan'ın kurbanların dehşetinden kurtulduğu için, düzinelerce insanın katledilmemesiyle Çarşamba günü 80'de gerçekleşti.

Yunanistan'da yangın; en az 80 öldü, çok sayıda kayıp var
Yunanistan'da yangın; en az 80 öldü, çok sayıda kayıp var Admin
Bu içerik 815 kez okundu.


Pazartesi akşamı, doğudaki Mati beldesinde yüzlerce kişi tuzağa düşmüştü. Birçoğu hayatta kalmak için denize sıçradı, ancak diğerleri ya arabalarında boğulmadan öldüler ya da sarp uçurumların kenarında sıkışıp kalmışlardı. 

Yunan itfaiye teşkilatı, hastanede hayatta kalanların ölümünün 80'e kadar olan parayı getirdiğini söyledi. Hizmet aynı zamanda kayıp kişileri bildiren düzinelerce çağrı alıyordu, ancak bazılarının ölü bulunanlar arasında olup olmadığı belirsizdi, bir sözcü söyledi.

Finli turist Jaakob Makinen, kurtarma ekiplerinin bölgedeki ve denizden Çarşamba günü taranarak , kayıp hakkında açıklık getirebilecek herhangi bir şeyi bulmaya çalıştıklarını ve bu sayının 40 civarında olduğunu düşündüklerini belirtti. “Burada gerçekten korkunç bir durum söz konusuydu” dedi. “Biz otelden kaçmak zorunda kaldık, sahil boyunca plaj boyunca koştuk, sonra ateşle yakalandık, etrafımız çok sarıldı, suya girmek zorunda kaldık” diye Reuters Televizyonu'na verdiği demeçte. 

O ve diğerleri suda birkaç saat geçirdi. 

Mati, dar sokaklar ve yoğun orman labirentinden hızla yayılan ateşin ne olduğu belirsizdi. Ancak bazıları, rüzgârın, kalın çamın, ateşin ve paniğin sert gücünün, en iyi idam edilen tahliye planını bile geçersiz kılan ölümcül bir kombinasyon olduğunu öne sürdü.

“Sen gidemezsin. Evim iki dakika içinde alevler içinde kaldı, ”Marathon Belediye Başkanı Ilias Psinakis, Yunanistan'ın Skai televizyonuna verdiği demeçte. “Sekiz Beaufort (rüzgar) ve çam ile vaktiniz bile yok.” 

“Armaggeddon”, ön sayfasında günlük gazete olan Ethnos'u yazdı, zamanın sonunu kehanet eden İncil'e bir gönderme yaptı. Kömürleşmiş bir ağacın dalları arasında asılı yanan bir Yunan bayrağının fotoğrafını taşıdı. 

Yaz aylarında Yunanistan'da yangınlar yaygındır. Ancak açık sözlü bir din adamının neye sebep olduğuna dair en az bir teorisi vardı. 

Katolik bir görevde Kalavryta'nın Piskopos Amvrosios'u, Tanrı'nın gazabı olduğunu söyledi çünkü Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, ateist bir ateisttir. Kilise, kendisini Piskopos'un sözlerinden uzaklaştıran keskin bir tepki çekti.

Tsipras üç gün ulusal yas ilan etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor