Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü

90 yaşındaki bir kadın, 2017 yılında Yunanistan'da Batı Nil virüsünün (WNV) ilk kurbanı oldu. Kadın, Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi (KEELPNO) 'na göre ensefalit nedeniyle oluşan komplikasyonlardan sonra öldü.

Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü
Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

KEELPNO, enfekte sivrisinek tarafından gönderilen WNV için iki hastanın daha fazla tedavi gördüğünü söyledi. Bir hasta ensefalit gelişti ve yoğun bakım ünitesindeydi.

Bu sene sekiz ciddi semptom (menenjit, ensefalit ve akut sarkık felç) gelişen dört grip ve diğer hafif semptomlar olmak üzere toplam 12 kişi WNV'ye bu yıl enfekte olmuştu.

İnsanlarda ve hayvanlarda Batı Nil virüsü enfeksiyonu salınımı, Yunanistan'ın çeşitli bölgelerindeki yaz aylarında 2010 ile 2014 yılları arasında her yıl kaydedildi. 2015 ve 2016 yıllarında salgınlar bildirilmedi, ancak bilim adamları virüsün tekrar ortaya çıkmasını bekliyorlardı.

WNV, enfekte sivrisinekler tarafından en sık insanlara bulaşır. Doğadaki virüsün ana havuzu, sivrisineklerin enfekte olduğu yabani kuşlardır. İnsanlar virüsü daha fazla iletmez.

WNV hastalarının çoğunluğu asemptomatik kalır ya da hafif semptomlar gösterirken, ensefalit gibi en ciddi hastalık belirtileri genellikle yaşlı insanları ve kronik altta yatan hastalıkları ilgilendirir.

KEELPNO, böcekleri kovucu kullanarak ve sivrisinek sokmalarını önlemek için koruyucu kıyafetler giyerek insanlara bulaşma riskini azaltabileceğini söyledi. 
(Kaynak: ANA-MPA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Tayvan hava kuvvetleri Çin bombardıman uçakları gibi görünüyor
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak
Ankara, ABD'nin F-35'in Türkiye'ye teslimini askıya alırsa misilleme yapmak