Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü

90 yaşındaki bir kadın, 2017 yılında Yunanistan'da Batı Nil virüsünün (WNV) ilk kurbanı oldu. Kadın, Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi (KEELPNO) 'na göre ensefalit nedeniyle oluşan komplikasyonlardan sonra öldü.

Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü
Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü Admin
Bu içerik 71 kez okundu.

 

KEELPNO, enfekte sivrisinek tarafından gönderilen WNV için iki hastanın daha fazla tedavi gördüğünü söyledi. Bir hasta ensefalit gelişti ve yoğun bakım ünitesindeydi.

Bu sene sekiz ciddi semptom (menenjit, ensefalit ve akut sarkık felç) gelişen dört grip ve diğer hafif semptomlar olmak üzere toplam 12 kişi WNV'ye bu yıl enfekte olmuştu.

İnsanlarda ve hayvanlarda Batı Nil virüsü enfeksiyonu salınımı, Yunanistan'ın çeşitli bölgelerindeki yaz aylarında 2010 ile 2014 yılları arasında her yıl kaydedildi. 2015 ve 2016 yıllarında salgınlar bildirilmedi, ancak bilim adamları virüsün tekrar ortaya çıkmasını bekliyorlardı.

WNV, enfekte sivrisinekler tarafından en sık insanlara bulaşır. Doğadaki virüsün ana havuzu, sivrisineklerin enfekte olduğu yabani kuşlardır. İnsanlar virüsü daha fazla iletmez.

WNV hastalarının çoğunluğu asemptomatik kalır ya da hafif semptomlar gösterirken, ensefalit gibi en ciddi hastalık belirtileri genellikle yaşlı insanları ve kronik altta yatan hastalıkları ilgilendirir.

KEELPNO, böcekleri kovucu kullanarak ve sivrisinek sokmalarını önlemek için koruyucu kıyafetler giyerek insanlara bulaşma riskini azaltabileceğini söyledi. 
(Kaynak: ANA-MPA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin