Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü

90 yaşındaki bir kadın, 2017 yılında Yunanistan'da Batı Nil virüsünün (WNV) ilk kurbanı oldu. Kadın, Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi (KEELPNO) 'na göre ensefalit nedeniyle oluşan komplikasyonlardan sonra öldü.

Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü
Yunanistan'da Onaylanan 2017 İçin İlk Batı Nil Virüsü Ölümü Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

KEELPNO, enfekte sivrisinek tarafından gönderilen WNV için iki hastanın daha fazla tedavi gördüğünü söyledi. Bir hasta ensefalit gelişti ve yoğun bakım ünitesindeydi.

Bu sene sekiz ciddi semptom (menenjit, ensefalit ve akut sarkık felç) gelişen dört grip ve diğer hafif semptomlar olmak üzere toplam 12 kişi WNV'ye bu yıl enfekte olmuştu.

İnsanlarda ve hayvanlarda Batı Nil virüsü enfeksiyonu salınımı, Yunanistan'ın çeşitli bölgelerindeki yaz aylarında 2010 ile 2014 yılları arasında her yıl kaydedildi. 2015 ve 2016 yıllarında salgınlar bildirilmedi, ancak bilim adamları virüsün tekrar ortaya çıkmasını bekliyorlardı.

WNV, enfekte sivrisinekler tarafından en sık insanlara bulaşır. Doğadaki virüsün ana havuzu, sivrisineklerin enfekte olduğu yabani kuşlardır. İnsanlar virüsü daha fazla iletmez.

WNV hastalarının çoğunluğu asemptomatik kalır ya da hafif semptomlar gösterirken, ensefalit gibi en ciddi hastalık belirtileri genellikle yaşlı insanları ve kronik altta yatan hastalıkları ilgilendirir.

KEELPNO, böcekleri kovucu kullanarak ve sivrisinek sokmalarını önlemek için koruyucu kıyafetler giyerek insanlara bulaşma riskini azaltabileceğini söyledi. 
(Kaynak: ANA-MPA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor