takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor

Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor

Patmos'un etrafında dalmak, Kalimnos'a tırmanmak, Arachthos Nehri'nde rafting yapmak, Paros'ta rüzgar sörfü yapmak, Sakız adasındaki mastik bahçelerinde yürümek. Artan sayıda uluslararası gezgin, her şey dahil bileziğini yeni ve daha otantik deneyimler arayışı içinde bulmakta zorlanıyor ve farklı şeyler arayanlar için Yunanistan'daki olanaklar sınırsız.

Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor Admin
Bu içerik 9186 kez okundu.


Spor, kültürel ve dini turizmden tarımsal turizm, tıp turizmi, kırsal turizm ve daha pek çok şeye kadar her şeyi kapsayan “alternatif turizm” kapsamında yeni tatil türleri sunuluyor.

Yunanistan turizm kimliğini genişletiyor. Güneşin ve denizin deneyimi için ideal bir yer olarak stil yapmanın zirvesinde olan bu samimi ülke, doğal güzellik alanlarını keşfetmek, eskilerin izinden gitmek ve diğer maceralara çıkmak için sayısız seçenek sunar. Bu arada, ülke uygun altyapıya, rekabetçi fiyatlara ve harika bir iklime sahipken, en güvenli global seyahat noktalarının listelerinde sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır. 

Yunanistan'ın alternatif turizm tekliflerinden bir seçki Lahey'de görücüye çıktı. Yunanistan Ulusal Turizm Örgütü (GNTO) şu anda Yunanistan'ı yıl boyunca bir turizm merkezi olarak tanıtıyor ve Hollanda'dan gelen alternatif gezginler önemli bir pazarı temsil ediyor.

GNTO Benelüks ülkelerinin başkanı Eleni Skarveli, “Bu, tatil zamanı ülkenin otantik tarafını keşfetmek ve egzersiz, sağlıklı bir yaşam tarzı ve doğa sevgisini birleştiren eşsiz anlar yaşamakla geçirecek gezgin türüdür” dedi. 

1. Yunan Alternatif Turizm Çalıştayı, turizmle ilgili alternatif ürün ve hizmetlerini tanıtarak küresel büyüme pazarlarındaki varlığını kurmak veya güçlendirmek isteyen Yunan özel şirketlerine ve kamu sektörü kuruluşlarına yöneliktir.

Yunanlı delegeler birkaç saatliğine Hollandalı seyahat acenteleri ve tur operatörleriyle B2B toplantılarında bir araya geldiler. Etkinlik ayrıca medyanın temsilcilerine de hitap etti ve böylece GNTO’nun ülkenin çeşitli turizm ürününü Hollanda pazarına tanıtmasını sağladı.

Tourism Today'in pazarlama direktörü Despoina Ouzouni, etkinliği GNTO Benelux ve Hellenic-Hollanda Ticaret ve Sanayi Birliği (HEDA) işbirliğiyle organize eden şirket, Hollanda'nın neden ev sahibi ülke olarak seçildiğini Kathimerini'ye anlattı. 

Yunanistan’ın, 2018’de bir önceki yıla göre yüzde 18.9 artışla Hollanda’dan 924.434 kişinin geldiğini kaydettiğini belirtti. 

Bu arada, Hollanda nüfusunun yüzde 82'si yabancı tatillere çıktı ve 2017 yılında kişi başına 2.82 seyahat yaptı. “Hollandalıların yılda ortalama iki kez alternatif turizm türleri seçtiklerini belirtmekte fayda var. Ayrıca, ülkenin yıl boyunca Yunanistan'ın etrafındaki destinasyonlara doğrudan uçuşlar sunması, onlar için güçlü bir teşvik ”dedi.

Ouzouni, Hollandalı ziyaretçilerin paralarıyla ilgili disiplinli olma eğiliminde olduklarını ekledi. “Doğayı ve macerayı severler. Kültürel etkinliklere düşkünler. İlk ziyaretlerinden sonra, çoğunlukla güneş ve denizin tadını çıkardıklarında, Hollandalılar yerel toplulukları keşfetmeye ve yerel ürünlerin tadına bakma eğilimindedir ”dedi. 

Yunanistan'daki Hollandalı turistlerin yaklaşık üçte biri ziyaretçileri tekrar ediyor. “Asıl nedenleri bir tür faaliyette yer almak olabilir. Ancak, [seyahatleri sırasında Yunanlılar] ile karşılaştıklarında duygusal bir bağ kurarlar - alternatif turizmin konusu budur: insanlar, ”dedi.

Ouzouni, ortalama bir Yunan girişimcisi için alternatif turizm pazarına girmenin alternatifinin olmadığını düşünüyor. “Hollandalılar gibi insanlara ulaşmayı başarırsak, büyük bir büyüme yaşayacağız” dedi. 

Çalıştayın önünde, organizatörler Yunanistan'da Samothrace ve Mesolongi'den Agrinio ve Kos'a kadar çok sayıda girişimci insanla temasa geçti. Uzouni, “Ya bireysel olarak ya da turizm profesyonellerini temsil eden [bu insanlar] ülkelerini tanıtmak konusunda tutkulu” dedi.

“Maalesef, yerel şehir yetkililerinin bize, 'Yazık olmak, katılmak isteriz, ama bizi temsil edecek İngilizce bilen bir personelimiz yok' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışma, deniz ekosistemini korumak için istilacı türler yemeyi öneriyor
Çalışma, deniz ekosistemini korumak için istilacı türler yemeyi öneriyor
Türkiye 5.261 yeni koronavirüs vakası ve 37 ölüm daha bildirdi
Türkiye 5.261 yeni koronavirüs vakası ve 37 ölüm daha bildirdi