takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Yunanistan politikacıların Grexit'in varsayılan planını hakkında açıklama

Yunanistan politikacıların Grexit'in varsayılan planını hakkında açıklama

Yunanistan yetkilileri Başbakan Alexis Tsipras'ı AB kurtarma tedbirleri konusunda önlem almak ve borç verenler ile müzakere etmek için çağrıda bulunuyorlar.

Yunanistan politikacıların Grexit'in varsayılan planını hakkında açıklama
Yunanistan politikacıların Grexit'in varsayılan planını hakkında açıklama Admin
Bu içerik 525 kez okundu.

 

Ülkenin eski maliye bakanı Yanis Varoufakis, Alman maliye bakanı Wolfgang Schaeuble'nin AB Parasal İşler Komisyon Üyesi, ECB müzakerecileri ve Fransız Maliye bakanı olarak Yunanistan'ı tehlikeli bir kurtarma anlaşmasına sokmakla suçlayan yalandan sorumlu tutumunu da patlattı.

Alexis Tsipras, "tasarruf" u sona erdirme ve "aşağılanma ve acı" a karşı savaş sözü verdikten iki yıl sonra Yunan seçimlerinde büyük bir gerileme ile karşı karşıya bulunuyor.

Eski Syriza maliye bakanı Bay Varoufakis, ülkenin 2014 yılında geliştirdiği "paralel ödeme sistemi" stratejisini mevcut fırsatları koparmak için yeniden müzakere edebilecek bir teklifle kullanabileceğini söyledi.

42 yaşındaki Bay Tsipras, Avrupa Merkez Bankası'nın ve Avrupa Birliği (AB) kıdemli rakamlarının, ülkenin kredilerini 74 milyar £ (86 milyar euro) üzerinde iyi hale getirmesini sağlamak için baskı altında bulunuyor.

Ancak eski sağ kolu Bay Varoufakis Bay Tsipras'ı soyup tekrar başlatması için çağırıyor.

Efimerida ton Syntakton gazetesinde yayınlanan bir görüşmede, varsayılana bakmalı ve ardından yeni görüşmelere başlamalarını söylemişti.

Bu iki yönlü hazırlık, başbakan tarafından kısa vadede ve [Almanya Maliye Bakanı Wolfgang] Schaeuble'nin uzun vadede yapılması planlanan başka bir ısrarevi geri çekilmesini önlemenin tek yoludur.

"Moscovici [AB Para İşlerinden Sorumlu Komisyon Üyesi], Coerer [ECB] ve Sapen [Fransa maliye bakanı] böyle bir vaatte bulunmuş olsalar da bir mazeret değil.

"Mayıs 2015'ten bu yana, bu beylerin yalan söylemeyi bildiklerini ve yalan söylemediklerini vaat etmediklerini biliyorduk" dedi.

Yunan mali şefleri, 2017 yılı için GSYİH 'nın yüzde 2,7' lik bir büyümesinin olacağını ve Avrupa Komisyonu 'nun şu anda yüzde 0,3' e düşürdüğünü belirtti.

Öfke, Sayın Tsipras performansı üzerine çok çeşitli kesintilerin ekonomiyi zorlamaya devam etmesi üzerine monte edildiğinde ortaya çıkıyor.

Geçen hafta Yunanistan İşverenleri Federasyonu (SEV), Yunanistan'ın en büyük işveren kuruluşu, bir kez daha Grexit'in hayal dünyasını büyüttü.

Ülkenin Avrupa Birliği'nden çıkma riski konusunda en son bülteninde uyarıda bulundu.Yerel basında çıkan haberlere göre, SEV ülkeyi terk etmeye hazırlanacağı konusunda uyardı. 

İş dünyası yanlısı birlik, 2017 yılında gerçekleşebilecek en önemli reformu Yunan liderliği için tekrarladı.

Ve seçmen göçmen krizinin boyutundan da arındırılmış ve bu da sokaklarda AB liderlerinin müdahale etmemesi üzerine protesto gösterilerine neden oldu. 

Bay Varoufakis, aracılık edilen orijinal anlaşmanın Yunanistan'ın çıkarları olduğuna inanmadığını da ekledi.

"Gerçekte Avrupa Komisyonunun Atina'ya kemer sıkma ve anti-sosyal IMF önlemlerinin rahatlamasını sağlayacağı yönünde, toksik 3 kurtarma tedbirinin aşamalı olarak rasyonalize edileceği umudunun temeli asla olmadı, IMF Berlin'i zorlayacaktı" dedi. Borçların yeniden yapılandırılmasını ve faiz dışı fazlanın düşürülmesini kabul etmek için ECB, tahvil alım programında (QE) Yunanistan'ı yer alıyor "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yorgun Gazze, İsrail saldırılarının ortasında Ramazan Bayramı'nı kutladı
Yorgun Gazze, İsrail saldırılarının ortasında Ramazan Bayramı'nı kutladı
Türkiye, Filistin için daha fazla eylem çağrısı yapıyor
Türkiye, Filistin için daha fazla eylem çağrısı yapıyor