Yunanistan Petrol ve Gaz Araştırmaları İçin Açık Açık Verildi

Yunan hükümeti, Akdeniz ve İyon Denizlerinde denizde petrol ve gaz blokları için iki ihale açtı ve IOC'leri teklif vermeye davet etti.

Yunanistan Petrol ve Gaz Araştırmaları İçin Açık Açık Verildi
Yunanistan Petrol ve Gaz Araştırmaları İçin Açık Açık Verildi Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Atina'daki Hellenic Hydrocarbon Resources Management (HHRM) ofisi, hangi blokların ihale edileceğini henüz tespit etmedi. Ancak ajans, bir bildirinin yakında Yunan hükümetinin gazetesinde yayınlanacağını sızdırdı. Tekliflerin resmen açılmasının ardından şirketlerin HHRM'ye teklif vermek için 90 gün sürecek.

Teklif mermilerinin başlatılması, Total, ExxonMobil ve Helen Petrolleri'nin bir konsorsiyumunun, Girit'in güneyinde ve İyon Denizi'ndeki bir bloğu hedef alan Atina merkezli Energean Oil & Gas ile ilgilenmesinin ardından geldi.

Toplam liderliğindeki konsorsiyum geçen Mayıs ayında Yunan yetkilileri ile bir araya gelerek Girit'in iki blok güneyinde bulunan hidrokarbonları keşfetme konusundaki ilgilerini dile getirdi. Yunan kanunları ve AB düzenlemeleri, bir şirket resmi bir lisanslama turunun dışında bir bloğa ilgi gösterdiğinde, blok veya blokların uluslararası bir ihale ile sunulması şartını getirmektedir.

2014'te Yunanistan, Girit'in güneyinde bulunan İyon ve Akdeniz Denizlerinde 20 offshore blok için bir teklif turu başlattı. Blokların sadece üçü başarılı teklif aldı ancak bu, o sırada meydana gelen Yunan finansal krizinde yeni bir patlama semptomu olarak görüldü.

Bu yılın mayıs ayında, Yunanistan üç adet kara sahilinde arama hakları, iki tanesi Hellenic, biri de Energean'a verilmiştir. İkincisi ise, Kuzey Ege Denizi'ndeki deniz kıyıları Prinos sahasından, şu anda ülkede petrol üreten tek şirkettir.

HHRM, Atina'nın karada Yunanistan'da karaya keşif için daha fazla blok vermeyi de amaçladığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort