Yunanistan Kutup Vaulter Katerina Stefanidi Londra Dünya Şampiyonasında Altın Kazandı (video)

Katerina Stefanidi Pazar yıldönümünde Londra Dünya Şampiyonası sırasında Yunanistan'ın paul tonoz kaydını 4.91m sıçrama ile kırarak, bir yıl içinde altın madalya kazandı.

Yunanistan Kutup Vaulter Katerina Stefanidi Londra Dünya Şampiyonasında Altın Kazandı (video)
Yunanistan Kutup Vaulter Katerina Stefanidi Londra Dünya Şampiyonasında Altın Kazandı (video) Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Geçtiğimiz yıl Rio de Janeiro Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan ve Amsterdam'daki Avrupa Şampiyonasında altın madalya kazanan Yunan spor tarihinin ilk kadınlığını kazandı.

Atletizmde Kostas Kenteris, halterde Pyrros Dimas, judo'da Elias Eliades, jimnastikte Dimosthenis Tampakos ve Lefteris Petrounias gibi seçilmiş az sayıda Yunan atletinin ulaştığı başarı;

Yunan şampiyonu, ABD'li ana rakibi Sandi Morris'i optimum taktikler ve 4.86 metreye kadar en iyi kişisel zıplamaları ile mükemmel atlayışlarla yendi.

Bu, Yunanistan'ın bir Dünya Şampiyonasında kazandığı beşinci altın madalyaydı.

Yirmi yedi yaşındaki Stefanidi, finalin ikinci etaplarından atlamaları başlatarak 4.65 m., 4.75 m. Ve 4.82 m. Ilk üç izin ile. Ayrıca 5.02 metrede yeni bir dünya rekoru kırdı ancak başarısız oldu.

Devlet yayın kuruluşu ERT'ye konuşan Stefanidi, başarısını izlemek için gecenin ilerleyen saatlerinde televizyonlarına yapışmış kalan Yunanlılara hızlı bir şekilde teşekkür etti.

Dünya şampiyonu, "Şimdilik kapalı şampiyonalarda altın madalya düşündüğümden", sadece şöhretten değil aynı zamanda yeni rekorlardan da memnun olduğunu da sözlerine ekledi.

"Kayıttan dolayı mutluyum. 5.02m'de iki iyi atlama daha vardı, ancak 4.91m'yi temizlemem gerekiyor. ”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor