Yunanistan, Almanya'nın Merkel ile sığınmacıları geri almak için anlaşma imzaladı

Financial Times gazetesinin Çarşamba günkü haberine göre, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Almanya'nın sığınmacıları diğer Avrupa ülkelerine geri göndermesini kolaylaştırmak için bir anlaşma imzalamaya hazır.

Yunanistan, Almanya'nın Merkel ile sığınmacıları geri almak için anlaşma imzaladı
Yunanistan, Almanya'nın Merkel ile sığınmacıları geri almak için anlaşma imzaladı Admin
Bu içerik 362 kez okundu.

 

Tsipras, FT'ye verdiği demeçte, Berlin ile Avrupa Birliği'nin güney sınırına ulaşan mültecilerin “ikincil hareketini” kısıtlamak için özel bir anlaşmaya açık olduğunu belirtti ve daha sonra da Almanya'ya kuzeye yolculuk yaptı ve AB'nin sığınma sorumluluğunu tahsis etmek için mevcut kural kitabını ekledi. arayanlar “yaşamın dışında” idi.

Merkel Pazar günü yaptığı açıklamada, göç konusunda ayrı ayrı Avrupa Birliği ülkeleriyle doğrudan anlaşma arayacağını ve bloğun hükümetini tehdit eden konuya ortak bir çözüm bulamadığını kabul etmesi gerektiğini söyledi.

“Uluslararası hukuk çerçevesinde, yükü paylaşma ve cephe ülkeleri için değil, Almanya için de bu haksız yere sahip olmamak için bir yol bulmalıyız. Çünkü tüm bu insanların Almanya'ya gitmesi adil değil, eğer bunun bir Avrupalı ​​sorun olduğuna inanıyorsak, ”diyerek sözlerine ekledi.

Rapora göre, Tsipras, Almanya ile yapılacak herhangi bir anlaşmanın Yunanistan 'a, ülkenin kuzey sınırını geçerken ayda sadece 50 ila 100 arasında sığınmacı olarak geçtiği için önemli bir vuruntu etkisi olmayacağını söyledi.

Merkel, 28-29 Haziran tarihlerinde AB liderlerini göçmenleri muhafazakar müttefikleri olan Bavyera Hristiyan Sosyal Birliği'ni (CSU) yerleştirmek için daha eşit bir şekilde paylaşmayı kabul etmeleri konusunda baskı altında bulunuyor.

CSU müttefikleri, AB zirvesinin sonuna kadar, 2014'ten bu yana 1,6 milyon göçmen alan Almanya'ya göçmenlik yükünün azaltılmasına kadar verdiler. Aksi takdirde, ona karşı çıkacak ve şans kontrolündeki koalisyonu çökertebilecek sınır kontrolleri uygulanacak. [Reuters]

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser