Yunan Yatırım Forumu Çin'in Xi'an'da Düzenlenecek

Yunan Yatırım Forumu Çin'in Xi'an'da Düzenlenecek

Shaanxi eyaletinin başkenti Xi'an'da düzenlenecek olan 1. Yunan Yatırım Forumu , 11 Aralık 2017'de Yunanistan'da orta ölçekli yatırımlar için Çin'in başkentini çekmeyi hedefliyor.

Yunan Yatırım Forumu Çin'in Xi'an'da Düzenlenecek
Yunan Yatırım Forumu Çin'in Xi'an'da Düzenlenecek Admin
Bu içerik 368 kez okundu.

 

Forum çerçevesinde düzenlenecek iş toplantıları, Yunanistan'daki küçük ve orta ölçekli yatırımlar için dinamik bir tartışma kapsamında altı ayda bir Çinli işadamlarının Yunanistan'a yaptığı bir ziyaret için bir başlangıç ​​noktası olacak.

"2017 yılının ilk dokuz ayında yurtdışındaki Çin yatırımları; 154 sektörden 5159 işletme toplam 78 milyar ABD doları olmuştur. Her yatırımın orta değeri 15 milyon ABD Doları idi. Forumun düzenleyicilerinden biri olan George Floras, Atina Makedonya Haber Ajansı (ANA) ile konuşurken, bu yatırımların sadece son derece küçük bir yüzdesi Yunanistan'a yöneltildi ve ülkeye yatırım yapmak için büyük potansiyel olduğunu gösterdi.

Etkinlik, Belt ve Road Associates tarafından, Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret bakanlığı kuruluşu Xi'an hükümeti tarafından Uluslararası Ekonomik İşbirliği Çin Birliği (CAFIEC) ile ortaklaşa düzenleniyor .

Bu, Yunanistan'da Çin'de düzenlenen ilk olay. Yunanistan, sistematik olarak yurtdışında yatırım yapan Çin'deki yatırım şirketlerinin yaklaşık 250 temsilcisine dikkat çekilecek.

Konuşmacılar, devlet mülkleri özelleştirmeleri, turizm ve gayrimenkul, altyapı, enerji, madencilik, bankacılık sektörü, taşımacılık ve lojistik, ilaçlar, tarım gıda sektörü, Altın Vize gibi yabancı yatırımcılara Yunan ekonomisinin özel ilgi alanlarını sunacaklardır program, yenilik, teknoloji ve e-ticaret. Ayrıca Yunan menkul kıymet borsası ve seçilen borsa şirketlerinin bir sunumu da olacak.

CAFIEC , yurtdışındaki yatırımlarda uzmanlaşmakta ve 1.000'den fazla üye, İpek Yolu'na dahil olan ülkelere sistematik olarak yatırım yapmaktadır. CAFIEC, Kanada, Rusya, Tayland, Mısır, Pakistan, Sri Lanka, Slovenya, FYROM, Romanya, Maldivler, Peru, Şili, Brezilya, Meksika ve Gine gibi diğer ülkelere odaklanan benzer forumlar düzenledi.

10.000.000 kişilik nüfusu ile Xi'an, Çin'in en büyük şehirlerinden biridir.

Kaynak: ANA-MPA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor