Yunan Dışişleri Bakanlığı, FYROM'da Şiddetli Siyasi Dalgalanmalara Müdahale Ediyor

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, protestocular parlamentoya girip siyasilere saldırdıktan sonra komşu Eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti'nin derin bir siyasi krizin ortasında olduğuna dair endişelerini dile getirdi.

Yunan Dışişleri Bakanlığı, FYROM'da Şiddetli Siyasi Dalgalanmalara Müdahale Ediyor
Yunan Dışişleri Bakanlığı, FYROM'da Şiddetli Siyasi Dalgalanmalara Müdahale Ediyor Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Yunanistan'ın FYROM'un "derin siyasi krize" kaygılı olduğu ve FYROM'un siyasi rakiplerini "uzlaşma ve işbirliği ruhu" göstermeye çağırdığı belirtiliyor: "patlayıcı durumlar" tehlikesi var.

Perşembe günü, göstericiler FYROM'un parlamento binasını kaldırdı ve birkaç milletvekiline yeni bir meclis başkanı seçmek için yapılan tartışmalı bir seçim ışığında saldırdı. FYROM siyasi güçleri yeni bir hükümet kurmaya çalışmaya başladıktan aylar geçti.

Parlamento binasının içinde ve dışında meydana gelen şiddetli çatışmalar izledi. Eski Başbakan Nikola Gruevski'nin destekçileri, Sosyal Demokrat partisinin muhaliflerine parlamentoda saldırdı.

SDSM partisi genel başkanı Zoran Zaev saldırıdan biriydi ve yüzlerce taraftar tarafından karşılandı. Zoran Zaev ve partisinden birkaç diğer milletvekili, saldırıdan birkaç saat sonra başkentte bulunan Sosyal Demokrat karargahın dışına çıktı.

FYROM polisine göre, 22 polis memuru da dahil olmak üzere 77 kişi yaralandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uefa Avrupa Ligi Son 32 Eşleşmeleri Belli Oldu
Uefa Avrupa Ligi Son 32 Eşleşmeleri Belli Oldu
Doğa için çal 9 - Hey Onbeşli
Doğa için çal 9 - Hey Onbeşli
beylikdüzü escort