Yunan bonoları vesilesiyle sermayeleştiremedi

Son dönemde yaşanan olumlu gelişmelere rağmen Yunan tahvilleri, geçen ay kaydedilen huzursuzluğun ardından ayrılan yatırımcıların dikkatini çekemedi.

Yunan bonoları vesilesiyle sermayeleştiremedi
Yunan bonoları vesilesiyle sermayeleştiremedi Admin
Bu içerik 280 kez okundu.

 

Kötü zamanlama, piyasanın Eurogroup kararına tepkisinin ve Standard & Poor's'un kredi notunun yükseltilmesinin nedenlerinden biri, uluslararası ortam bozulduğu ve yatırımcıların göç ile ilgili kaygılar ve siyasi manzara nedeniyle herhangi bir riskten kaçındıklarından biridir. Almanya, İtalya'da devam eden sorunlar ve yeni ticaret açığı.

Bütün bunlar, Yunanistan'ın dış borçlanmalara karşı ne kadar savunmasız olduğunun altını çiziyor. Son dönemdeki mali konsey, Yunan tahvillerinin yüksek ulusal borçtan dolayı dış etkenlere karşı oldukça hassas kaldığını vurgulamaktadır.

Yunan benchmark 10 yıllık tahvil getirisi Çarşamba günü% 0.7 düşüşle 4.069 puan olurken, beş yıllık kağıt verimi% 0.7 artışla 3.281 puana yükseldi.

HSBC, bir raporda, Eurogroup kararından, söz konusu mekanizmanın, büyüme oranlarıyla birlikte borç giderme tedbirlerini birleştirecek olan sözde Fransız mekanizmasının bulunmamasının, söz konusu mekanizmanın kendilerine sağladığı gibi, piyasaların rezerve cevabının bir nedeni olduğunu kaydetti. garantiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser