Yumurta alerjisi olanlar grip aşısı vurunmalımı? Vurulmamalımı?

Yumurta alerjisi olanlar grip aşısı vurunmalımı? Vurulmamalımı?
Yumurta alerjisi olanlar grip aşısı vurunmalımı? Vurulmamalımı? Admin
Bu içerik 174 kez okundu.

 


Grip aşısı ne zaman yapılır? Grip aşısının vuruluş tarihi ne zaman? Grip aşısını kimler vurdurabilir? Yumurta alerjisi olanlar grip aşısı vurunabilirlermi? Yumurta alerjisi olanlar grip aşısı vurunurlarsa ne gibi sorunlarla karşılaşabilirler…

 

 

 

 

 

Kimler aşı yaptırmalı?

 

 

 

 

 

“Grip, viral bir hastalık olması nedeniyle herkese bulaşabiliyor. Ancak şeker, HIV, böbrek yetmezliği, astım ve kanser hastalarında daha ağır seyrediyor. Kişi 65 yaş üzerindeyse mutlaka grip aşısı yaptırılmalıdır. Çünkü bu kişiler hem yaşları itibarıyla risk grubundadır hem de griplerinin zatürreye çevrilme olasılığı yüksektir. Bu nedenle sağlıklı olsalar bile aşılanmalıdırlar. Şeker ya da metabolik hastalığı, bağışıklık sistemini bozan hastalığı bulunanlar, astım, kronik akciğer, kronik böbrek yetmezliği ve kanser hastaları mutlaka aşılanmalıdır.”

 

“Ayrıca 6 ayın altındaki çocuklara aşı yapılması önerilmediği için bunların bakımını yapanlar da aşılanmalıdır. Uzun süreli aspirin kullanmak zorunda olan 6 ay-18 yaş arası çocuklara da mutlaka aşı yapılmalıdır. Gebeliklerinde ilk 3 ayını doldurmuş anne adayları da grip salgınının riskli ve yoğun olduğu dönemlerde aşı yaptırabilir."

 

 

 

aşı grip yumurta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?