Yöntem, çılgınlık ve değişen bir seyirci

Sadece Aristophanes ve Panos Kammenos, savunma bakanımız ve Alexis Tsipras'ın yönetim partneri olan Panos Kammenos gibi bir karakter oluşturabilirdi.

Yöntem, çılgınlık ve değişen bir seyirci
Yöntem, çılgınlık ve değişen bir seyirci Admin
Bu içerik 181 kez okundu.

 

Kammenos'un histrionikleri, sayısız düşmana karşı kendi kendine dürüst acısı ve öfkesi, yöneten ikilinin ayrık güçlerini bir araya getirmek için sonsuz çaba sarf eden zihinsel sıkıntı belirtileri değildir; tam tersine, başbakanın siyasi kariyeri boyunca, taktiklerinin her yönden tam anlamıyla bir saldırı içerdiğini görebiliyoruz. 

Zorlu eylem için ihtiyaç doğduğunda, bu durum şartlara ve mevcut araçlara bağlı olacaktır, böylece hükümet iktidarda kalabilir.

Sonu araçları haklı çıkarırsa, o zaman en gerekli olanı, Tsipras için en önemli enstrüman Kammenos'tur. Yalnız sağcı milliyetçi ve onun politik aracı olan, varsayılan olarak adlandırılan Bağımsız Yunanlılar, radikal sol-kanat SYRIZA'ya kör destek sunabilirdi, çünkü sadece SYRIZA'nın çabaları sayesinde iktidarın güçlerinden faydalanabilirlerdi. 

Hükümet için, Kammenos'un Savunma Bakanlığı'nın dümeninde olması gerektiğini ödemek için küçük bir bedel gibi görünüyor. Ayrıca, bakanın muhalefete yönelik çirkin hakaretleri, hükümetin, Tsipras'la yaptığı sarılmalar ve öpücükler gibi her zaman sıcak karşıladı.

Benzer şekilde, başbakanın solcu olan eski yoldaşları - Panayiotis Lafazanis, Yanis Varoufakis, Zoe Constantopoulou ve diğerleri - rakipler arasında kafa karışıklığı yaratmaları ve destekçilere ahlaki üstünlük duygusu aşılamaları koşuluyla hükümetin ön saflarına serbestçe girmelerine izin verildi. ve birçok farklı görüşüyle ​​politik hakimiyet. Faydalı olmayı bıraktıklarında, kendi yollarına gittiler. 

Kammenos'un hükümet politikasını eleştirerek buharını patlatması gerekiyorsa, ama hükümeti iktidarda tutmaya devam ederse, o halde, Tsipras'ın söylediği gibi. Her halükarda, hükümetteki farklı görüşler arasındaki sözler ve eylemler arasındaki tutarsızlık, kurtarma sözleşmelerinde savaşın birleştirici mantosu altında her zaman gizli kalmıştır.

Artık hükümet bize güvence verdiği gibi “memorandumlar” gitti. Sadece devam eden kemer sıkma ve denetim sonuçlarıyla yaşamak zorundayız. Ayrıca, Eski Yugoslavya Cumhuriyeti ile olan anlaşmazlığın, bildirildiğine göre; Hükümetin yalnızca anlaşmanın sonuçlarıyla ilgilenmesi ve siyasi serpintiyi yönetmesi gerekiyor. Hükümetin taktikleri aynı kalır - herkes destekledikleri sürece istedikleri gibi yapabilirler; Bu, alacaklılara ve başka bir seçmene bir şey söylemeyi içerir.

5 Temmuz 2015'teki referandum, siyasetin tersine çevrilmesi ve seçmenlerin sonraki seçimlerde onaylaması, Tsipras'ı, seçmenleri Kammenos ile oynadığı gibi oynayabileceğine ikna etti - beyazı siyahi olarak, sağdan sola, hayır olarak hayır, hayır şeklinde sunabilir vatanseverlik olarak. Ancak başbakanın problemi, o ve Kammenos'un sahnede aynı rol oynarken, tekrarlama en parlak illüzyonistlere bile ihanet edebilmesidir. İzleyicinin algıları değişiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kadir Mısıroğlu' açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kadir Mısıroğlu' açıklaması
Ziraat Türkiye Kupası Finali Nerede Oynanacak?
Ziraat Türkiye Kupası Finali Nerede Oynanacak?