Yerli otomobilin deposu kaç liraya dolacak?

Yerli otomobilin deposu kaç liraya dolacak?

Yerli otomobilin deposu kaç liraya dolacak?
Yerli otomobilin deposu kaç liraya dolacak? Admin
Bu içerik 4879 kez okundu.

 

Son dönemde özellikle döviz kuruna bağlı olarak yükselişe geçen yakıt fiyatları, tüketicinin cebini yakmaya devam ediyor. Yakıt fiyatlarında ki artışın aynı zamanda ilerleyen dönemlerde yükselebileceği tahminleri söz konusuyken, bu defada insanların bir depo için ne kadarlık bir yakıt satın alabileceği konusu gündeme gelmektedir.

Ekonomi bakımından oldukça zor günlerin geçirilmesi özellikle dünya çapında yaşanan krizlerinde tetiklemesiyle daha da ciddi boyutlara ulaşılabileceğini ortaya koymaktadır. Gerek kurlarda yaşanan yükselmeler ve gerekse de pompa fiyatlarına yansıyan zamlarla birlikte insanların akaryakıt tüketimine karşı bir alternatif olan elektrikli araçları daha fazla tercih ermeye başlaması söz konusu olmaya başladı.

Özellikle yerli otomobilin üretilmesi ve bu aracın yüzde yüz elektrikli olması ile birlikte yeni bir döneme geçildi. Bu sayede insanların hem daha az yakıt tüketimi yapması hem de çevreye daha az zarar verilmesi planlanmaktadır. Yerli otomobilin elektrikli olması ve insanların yeni bir sisteme geçerek elektrikli araçları kullanmayı tercih etmeye başlamalarıyla birlikte, ilerleyen günlerde daha fazla elektrikli aracın ortaya çıkacağı tahmin edilmektedir.

Depo kaç liraya dolacak?

Yerli otomobilin piyasaya çıkmaya başlamasına az kala, insanların akıllarına gelen ilk soru ise deposunun kaç liraya dolacağıdır. Yerli ve milli aracımızın deposu daha doğrusu “bataryası” ortalama 60 TL ‘ye dolacak. Bu dolum sayesinde yaklaşık 500 km’ye kadar bir menzile sahip olacaktır.

Bunun yanı sıra yerli otomobili diğer elektrikli araçlardan ayıran ve en önemli özelliği olarak da ifade edilen bir diğer özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde 30 dakika gibi kısa bir sürüş sonrasında full batarya dolumunun gerçekleştirilmektedir.

Güncel haberler göz önünde bulundurulduğunda özellikle 2022 yılında yollarda olması planlanan yerli ve milli aracımızın çok kısa bir süre içinde yoğun bir talep görmesi beklenmektedir. Bu durum hem kullanıcıların konforlu bir sürüş deneyimi yaşaması hem de akaryakıt ücretlerinden ciddi ölçüde kurtulması anlamına gelecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere