Yeni hedef değerlerin daha hızlı gelmesi için bastırın

Maliye Bakanlığı emlak eksperlerini, vergi amaçlı kullanılan emlak oranlarının (objektif değerler olarak bilinir) piyasa fiyatlarıyla uyumlu hale getirmesini istiyor.

Yeni hedef değerlerin daha hızlı gelmesi için bastırın
Yeni hedef değerlerin daha hızlı gelmesi için bastırın Admin
Bu içerik 16075 kez okundu.

 

Nisan ayında kilitlenme nedeniyle askıya alınan sürecin, Bakan Christos Staikouras'ın eksperlere tavsiyelerini sunmaları için 5 Ekim'e kadar süre vermeye karar vermesiyle, sürecin bir an önce tamamlanması gerekiyor.

Yalnızca altı iş günü süre tanınmasının nedeni, tavsiyelerin% 90'ının halihazırda sunulmuş olmasıdır. 5 Ekim'den hemen sonra, bakanlığın yetkili kurumları girdiyi değerlendirecek ve ülke çapında objektif değerlere göre ayarlamayı uygulamaya başlayacak. Ayrıca objektif değer belirleme sistemine fazladan 3.000 bölge dahil edecekler.

Avrupa Komisyonu'nun Yunanistan hakkında bu hafta yayınlanan gelişmiş gözetim raporunda, yeni bölge oranlarını belirlemek için emlak verilerini toplama projesinin yıl sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi. Mevcut bölge oranı sisteminin üzerinde mutabık kalınan uzatmanın, 2021 ortası için bir son tarih belirlenerek gelecek yıl ele alınması gerekecek.

Yine de hükümet, salgın nedeniyle 2020 sonrasına ertelendikten sonra gelecek yılki Tek Mülkiyet Vergisi (ENFIA) ile ilgili niyetini - yani% 8-10 indirim taahhüdünü yerine getirip getiremeyeceğini henüz açıklamadı. Şimdi masada yarım milyondan fazla mülk sahibinin ödediği ek emlak vergisinin kaldırılması gibi başka seçenekler de var.

Emlak piyasası uzmanları, Atina'nın merkezindeki devam eden oranların önemli ölçüde arttığını ve 2019'daki% 22'lik düşüşün buharlaşmaması için ENFIA oranına müdahale edilmesi gerektiğini ve hatta gelecek yılın beklenen saniyesinde mal sahipleri için küçük bir fayda sağlayacağını bildirdi. kesinti dalgası.

Pazar uzmanları, bunun aksine, 25-30 yaş arasındaki eski mülklerin piyasa fiyatlarının hedef değerlerinin çok altına düştüğü Atina'nın lüks banliyöleri gibi bazı alanlar olduğunu söylüyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere