Yeni Ekipmanlar Yeni Ufuklar

Yeni Ekipmanlar Yeni Ufuklar
Yeni Ekipmanlar Yeni Ufuklar Admin
Bu içerik 159 kez okundu.

 

Yelken gücünü doğadan alan bir spor. Yelken öğrenmek ise öncelikle doğanın kurallarını öğrenmek ve uyumlanmaktan başlıyor. Yelken sporu; diğer bütün doğa sporları gibi zorlu koşullar ve hava şartları ile sporcuların fiziksel ve psikolojik sınırlarını zorluyor.

Yelken sporunu öğrenmek; azim, sabır ve çalışmakla mümkün olurken kullanılan kıyafet ve ekipmanların güvenilirliği de büyük ölçüde önemli oluyor. Bu nedenle ekipman ve kıyafet seçimi sadece estetik anlamda değil işlevsellik bakımından da değerlendirilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Yelken ekipmanları; eldiven, can yeleği, kemer ya da dizlik gibi sporcunun fiziksel sağlığını koruyucu ürünlerdir. Eldivenlerin hava geçirme özelliğinin olması, can yeleğinin hafif ve dayanıklı olması ya da kemerin sağlam, dizliklerin konforlu olması sporcuya ekstra güven ve keyif sağlıyor. Bu nedenle kaliteli ve dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

Yelken kıyafetleri ise; birçok model ve renk seçeneklerinin bulunmasının yanı sıra dayanıklı ürünler olmasında da dikkat edilmelidir. Özellikle soğuk ve yağışlı havalar için tasarlanan kıyafetlerin su geçirmez olması ve ısı değişimlerinde vücudun etkilenmemesini sağlaması gerekiyor. Son yıllarda kadınların da doğa sporlarına yönelmesi; özellikle farklı model ve renklerde ürünleri piyasada görmemizi sağlıyor.

Yelken kıyafetlerinin konforlu ve dayanıklı olması gerekliliğinin yanı sıra outdoor ayakkabıların da aynı derecede konforlu olması büyük önem taşıyor. Farklı zeminlerde rahatlıkla kullanılabilecek; hava alan ve herhangi bir sakatlık ihtimalinde sporcuyu koruyabilecek kalitede ayakkabıların seçilmesi gerekiyor.

Doğa sporlarının her birinin kendine özgü kural ve disiplinlerinin bulunması ile tasarlanan ürünlerin de farklılık göstermesine neden oluyor.

Detaylı bilgi için : http://modesen.com/

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında