Yapay zeka Türk adalet sistemine dahil edilmelidir

Bir uzmana göre Türkiye'nin, yargıçlar, savcılar ve avukatlar dahil olmak üzere yargı sisteminin tüm temellerini yapay zeka adaptasyonuna eşit şekilde dahil etmesi gerekiyor.

Yapay zeka Türk adalet sistemine dahil edilmelidir
Yapay zeka Türk adalet sistemine dahil edilmelidir Admin
Bu içerik 27401 kez okundu.

 

Türk adalet sistemi yapay zeka kullanımı söz konusu olduğunda, onun oyun hızlandırmaya ihtiyacı Mehmet Gün, bir avukat ve daha iyi Adalet Derneği başkanı, bir sivil toplum örgütü Türk problemleri belirleme odaklanmış yargı ve daha iyi işleyen bir sistem için önerilerle geliyor.

Derneğin 1 Eylül'de yeni adalet sisteminin açılışı öncesinde düzenlenen online etkinliğinde konuşan Gün, COVID-19'un toplumlar üzerindeki etkisine dikkat çekerek, pandeminin yapay zekaya dayalı bir dünyaya geçişi hızlandırdığını belirtti.

Dünyada yargı alanında yapay zeka kullanımının örneklerini anlatan Gün, bu konuda ulusal bir platform kurma fikrini Adalet Bakanlığı'na ilettiklerini söyledi.

Gün, yargının hem bu konuda hem de Hâkimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) BM kararlarına uygunluğu konusunda samimi bir öz eleştiri yapması gerektiğini vurgulayarak, aynı konuda üç ayda bir dava açıldığını kaydetti. İngiltere, Türkiye'de üç-dört yıl sürdü.

“Bu dönem teknoloji, yapay zeka, refah ve virüslerle mücadele çağını oluşturuyor. Bu ikili çağda hem virüsler hem de yapay zeka geliştiricileri dünyaya hakim olacak ”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere