Yalova OSGB ve İş Güvenliği Firmaları

Yalova OSGB ve İş Güvenliği Firmaları
Yalova OSGB ve İş Güvenliği Firmaları Admin
Bu içerik 36 kez okundu.

 

Tehlike sınıfı ne olursa olsun her iş yerinde iş kazası olabilir. Hiçbir işveren işyerinde bir iş kazası olmasını istemez ve kaza risklerini ortadan kaldırmak için tedbirler alır. Ancak çalışan sağlığı ve işyeri güvenliği işverenin inisiyatifine bırakılamayacak kadar ciddi bi meseledir. Bu nedenle yasalar ve uygulama yönetmelikleriyle işçi sağlığı ve güvenliği güvence altına alınmıştır. Daha önce de birçok yasal düzenleme yapılan bu alanda son olarak 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası çıkarılmış ve her işyeri için alınacak önlemler belirlenmiştir. İşveren yasal yükümlülüklerini kendi imkânlarıyla yerine getirebileceği gibi OSGB firmalarından da hizmet alabilir.

Yalova OSGB firmaları Yalova ve çevresindeki işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermek üzere kurulmuş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki almış firmalardır. Deneyimli personel ve yeterli ekipmanla hizmet veren Yalova Osgb firmalarından tüm işyerleri hizmet alabilir. Osgb firmalarının amacı işverenle işbirliği halinde işyerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratmaktır. OSGB’ ler işyerinin tehlike sınıfının belirlenmesine, risk analizlerinin yapılmasına, risklerin ortadan kaldırılması için alınması gereken önlemler hakkında işverene rapor sunulmasına ve çalışanların eğitilmesine kadar tüm hizmetleri işveren adına yürütür ve takibini yapar.

Yalova iş güvenliği firmaları işyerinizin ihtiyacı olan tüm sağlık ve güvenlik hizmetlerini büyük bir sorumlulukla yerine getiriyor. İşyerinizin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına uygun olarak işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı temin ediyor. İşyerinizde veya dışarıdan gelecek tehlikelerin belirlenmesi ve alınması gereken tedbirler konusunda Osgb lerden risk analizi hizmeti alabilirsiniz. İş kazası, yangın, deprem, sızıntı veya patlama gibi durumlar için acil durum eylem planı hazırlanması hizmetini alabilirsiniz.

Yalova OSGB Listesi içinde yer alan firmalar işyeri ortam ölçümleri, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, ilk yardım eğitimleri, temel yangın eğitimi gibi hizmetleri de vermektedir. İşverenin OSGB firmalarından hizmet almasının en önemli avantajı hizmetlerin tek elden yürütülmesidir. Tek elden hizmet alınması aynı zamanda fiyatlara da yansıyacak çok daha ekonomik çözüm olacaktır. Yasaların eksiksiz uygulanması iş kazalarını en aza indirecek ve meslek hastalıklarını neredeyse tamamen önleyecektir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin