Yağları Dondurarak Zayıflama: Soğuk Lipoliz

Yağları Dondurarak Zayıflama: Soğuk Lipoliz
Yağları Dondurarak Zayıflama: Soğuk Lipoliz Admin
Bu içerik 2060 kez okundu.

 

Yağların dondurulması ile sağlanan zayıflama yöntemi Lipoliz, herhangi bir ağrı ya da sızı olmadan zayıflamayı sağlayan bir yöntem olarak bilinmektedir. Soğuk Lipoliz uygulaması, şu adımlar ile yapılmaktadır:

 • Öncelikle vücudun hangi bölgelerine uygulama yapılacağı ve uygulama yaptıracak kişinin ön muayenesinin sonuçları gibi incelemeler yapılmaktadır.
 • Uygulamanın kontrollerinin sağlanması halinde ilk seanstan itibaren -8 ile -11 derece aralığında soğuk uygulamalar yapılarak yağların parçalanması sağlanmaktadır.
 • Yağları parçalanan vücuttan yağların atılması için operasyon sonrasında düzenli yürüyüşlerin yapılması ve bol su tüketilmesi gerekmektedir.
 • Uygulama 3 seans şeklinde gerçekleşmektedir. Haftada bir defa olacak şekilde uygulama yapılmaktadır.
 • 3 haftanın sonucunda istenen incelme olmaması halinde ek seans da alınabilmektedir. Ek seanslar için ise 3 haftalık bir ara verilmesi ve sonrasında işlem yapılması gerekli görülmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Soğuk Lipoliz uygulamasının zararı, eğer kişinin herhangi bir kalp ve böbrek rahatsızlığı bulunmuyorsa söz konusu olmamaktadır. Uygulama herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği için enfeksiyon riski de bulunmamaktadır.

Uygulamanın risk grubu içerisinde hamileler bulunmaktadır. Hamileler için Soğuk Lipoliz uygulaması ile ilgili olarak herhangi bir zarar durumu ön görülmediği için risk faktörleri olarak ifade edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulamaları Ne Zaman Yapılır?

Soğuk Lipoliz uygulamalarının yapılma zamanları, yağlanmaların herhangi bir şekilde ortadan kaldırılamadığı durumlarda söz konusu olmaktadır. Diyet programları ya da egzersizlerle istenen bölgelerde zayıflama sonucunun alınamaması durumunda Lipoliz uygulaması yapılabilmektedir.

Soğuk Lipoliz uygulaması aynı zamanda bölgesel zayıflamayı tercih edenlere yönelik üç seans olacak şekilde uygulama yapılabilmektedir. Örneğin genel anlamda zayıf olanlar için yalnızca bir bölgede incelme sağlanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soğuk Lipoliz uygulamaları sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yağ yakımı desteği ve yağın vücuttan doğru bir biçimde atılması için öncelikli olarak günde en az iki litre su içilmesi gerekmektedir.
 • Gün içerisinde fiziksel aktivitelerin sürdürülmesi gerekli görülmektedir. Bunun için tempolu yürüyüşler önerilmektedir.
 • Uygulama sonrasında kaç seans gidileceği doktor ile görüşülmeli ve seanslar arasında sürelere dikkat edilmesi gerekli görülmektedir.
 • Tedavi sonrasında Soğuk Lipoliz uygulamasının kalıcı bir etkisi olması için beslenme programlarına dikkat edilmesi gerekli görülmektedir.
 • Uygulama ile ilgili olarak uzman görüşünün alınması ve tedavi sonrası önerileri bu biçimde takip edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Soğuk Lipoliz uygulamasının avantajları, bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Cerrahi bir müdahale gerekli görülmemektedir. Bu nedenle kesi ve dikiş yapılmamakta, bir iz kalma riski bulunmamaktadır.
 • Kısa sürede bir zayıflama olanağı sunması nedeniyle zamandan tasarruf sağlamaktadır.
 • Kısa süreli bir uygulama olması ekonomik anlamda da tercih edilebilir olmasına yardımcı olmaktadır.

Bunların yanı sıra uygulama ağrısız ve acısız bir uygulama olması nedeniyle herhangi bir anestezi yapılmamaktadır. Bu sayede anesteziden kaynaklanan risk faktörleri bu uygulama içerisinde söz konusu olmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Uygulamalarında Yaş Sınırı Var Mıdır?

Soğuk Lipoliz uygulamalarında yaş sınırı, yetişkinlik olarak beyan edilmektedir. 18 yaş ve üzerindeki bireyler için Soğuk Lipoliz yöntemlerinin uygulanmasının bir sakıncası bulunmamaktadır.

Bu yöntem içerisinde aynı zamanda üst yaş sınırı da bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük tüm bireylerde herhangi bir sağlık engelinin olmaması durumunda uygulanması mümkün olabilmektedir.

Soğuk Lipoliz uygulaması, cerrahi bir yöntem olmaması nedeniyle hemen herkes için uygulanabilir bit yöntem olarak bilinmektedir Bu nedenle diğer yöntemlere nazaran daha sık tercih edilebilmektedir.

Kaynak: Dr. Gönül Ateşsaçan

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere