Wonder Woman batar mı?

Wonder Woman batar mı?

Onlarca yıldır çizgi roman kahramanı hakkında bir filmden söz edildi. Şimdi, birçok sahte başlattıktan sonra, burada ve eleştirmeye Caryn James, beklemek buna değdi, yazıyor.

Wonder Woman batar mı?
Wonder Woman batar mı? Admin
Bu içerik 377 kez okundu.

 

Wonder Woman'ın prenses efsanesini yeniden tasarlamasıyla Diana, Amazonlar Prensesi, havalı mermilerden bilezikleriyle sıçrar. Akşam elbisesinin arkasına sıkışmış bir kılıç ile resmi bir resepsiyona girdi. Ancak konvansiyonel prenseslerden ve süper kahramanlardan daha sivri bir şekilde - bugünkü küresel siyaseti konuşan biri - farklı. Batman, anne ve babasının ölümüyle intikam almak istiyor ve Süpermen bunları tehlikeye atmaya adamıyor, Wonder Woman dünya barışından başka bir şey istemiyor. Tüm bunlar etkileyici bir anlatı ile ve Diana'da (Gal Gadot) herkes tarafından dilediği gibi hızlı ve güçlü bir kahraman olarak güzel bir şekilde gerçekleştirilmiş bir aksiyon filmi içeriyor.
Bu, güven duygusu ve sangfroid yaymak bir film
Charlize Theron'u Canavar'da Oscar'a götüren yönetmen Patty Jenkins'in burada büyük bir sorumluluğu vardı. 100 milyon dolar veya daha fazla bir bütçeyle film yöneten az sayıdaki kadından biridir. Ve Wonder Woman karakteri, Batman v Süpermen gibi hayal kırıklıklarıyla harap görülen, DC çizgi roman filmlerinin erkek alanına giriyor. Bu baskı altında, Jenkins, güven ve sangfroid yaymak bir iş ile geliyor.
Büyük hareket Birinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleşir, ancak flashback'ler genç Diana'yı gösterir. Annesinin kraliçesi Hippolyta (Connie Nielsen) tarafından yönetilen, savaşın herhangi bir kültür için son çare olması gerektiğine inanan bir adada kadın yetiştiriliyor. Bununla birlikte, Amazonlar at sırtında kılıç ve mızraklarla savaşmak üzere eğitilirler. Diana teyzesinden en iyisini öğrenir (Robin Wright).
Hikaye, bir savaş uçağı çöker ve Diana, İngiliz istihbaratı için çalışan bir Amerikalı Steve Trevor'u (Chris Pine) kurtarır. O, şimdiye kadar gözler önüne serdiği ilk insan ve birbirlerine sürpriz ölü saplantı ile dantelli. O, bir ortalamanın üzerinde bir örnek olarak kabul edildiğini kabul eder. Kilden şekillendirildiğini ve Zeus tarafından hayata geçirildiğini söyledi. Bu sahneler sadece çok şirin sağ tarafında karaya. Romantizm kaçınılmazdır.
'Sertlik ve Eşitlik' 
'Acaba kadın' ifadesi, hepsini başaran güçlü bir kadın için genel bir terim haline geldi, ancak Diana gerçekten çok şey yaptı. O seksi bir dövüş kostümüyle giyiyor çünkü kalitesizliği ve eşitliği var. Steve cesur ve yakışıklı, ama dürüstlüğü ve gücü için onu seviyor. Kusursuz bir dünyada, Pine'in Steve biraz daha az milkişahlı bir Prens Charming'e benzeyebilirdi, ama en azından bir tane gibi davranmaz.  
Sahildeki Almanlar ile yapılan şiddetli bir savaştan sonra - Amazonlar silahlı mücadeleye ateşli oklar getiriyor, ancak kazanır - Diana, Steve'in adayı terk etmesine yardım eder ve böylece İngilizleri ölümcül bir zehir üreten bir Alman silah fabrikasıyla uyarabilir. Ares, Savaşın Tanrısını öldürmek ve bu çatışmaları gezegenden sonsuza kadar ortadan kaldırmak amacıyla da gidiyor. Gadot, karakterin geniş gözlü bir idealizm ve tüm filmi sarsan şaşkınlık hissi veriyor. Wonder Woman'ın umudiyeti, "tüm savaşları sona erdirmek için savaş" için mükemmel bir eşleşmedir.
Bu, kadınlar dünyayı yönetirse savaş olmaz diye akılsız bir fikir değildir
Kötü adamlar için adaylar dolaşıyor. Danny Huston, Zehir geliştiren çılgın bir bilim adamı olan Dr. Maru'nun (Elena Anaya) desteklediği acımasız Alman general Ludendorff'a dünyanın şimdiye kadar gördüğü her şeyden daha tehlikeli. Diana da kalkanı ve Godkiller olarak bilinen bir kılıcıyla iyi silahlanmış durumda.  
Wonder Woman'ın çelişkisi, yalnızca Ares'i ve onun muhaliflerini öldürerek şiddeti sona erdirebilir. Bu, kadınlar dünyayı yönetirse savaş olmazsa film aracılığıyla öğrendiği zor ders, tüm insanların kötülük ve kendini imha etme konusunda kalıcı bir kapasiteye sahip olmasıdır.
Diana ve Steve'in savaş alanındaki ilk durağı filmi başka bir komik ara yüz kazandıran Londra. Senaryo, Selfrid's'deki Diana alışverişini daha uygun, oy hakkı süresi gardırop için kullanan Steve'in saçmalıklı sekreteri Etta Candy'yi (Lucy Davis) daha fazla kullanmış olabilir. Etta, Diana'ya gözlük takabileceğini, ancak dünyanın en güzel kadını olduğunu gizlemeyeceklerini anlıyor.
David Thewlis, İngiliz bir yetkili olan Sir Patrick, Steve'in Ludendorff'un bomba fabrikasına gizli görevini destekliyor. Steve de bazı mülayim arkadaşlar buluyor: Ewen Bremner, PTSD'ye kapılmış bir keskin nişancı ve Said Taghmaoui ise bir con adam olarak. Bunlar filmin en zayıf, en boşa harcanmış unsurları.
Gerçekten orijinal olmak için süper kahraman tropesinde çok köklü kalır
Ancak Jenkins özel efektleri dikkatli kullanıyor, bu yüzden sahneleri asla zorlamıyorlar. Diana'nın Gerçek Olan Kementi, onun tarafından kuşatılmış olan herkesi dürüst olarak zorlar, ışıktan parlak bir altın halat gibi görünür. Yönetmen, savaş sahnelerini panache ile yönetir. Diana bir açmadan çıkıyor ve tarla boyunca savaşa giriyor, etrafında patlayan madenler, kurşunları kalkanından kurtuluyor. Jenkins hareketi yavaş yavaş harekete geçirip hızlandırarak hareket sahnelerini dinamik hale getiriyor. Onlar, daha önceki birçok süper kahraman filminin karışık karışıklığından kaçan netlikle idam edilir ve düzenlenir.
En patlayıcı eylem, tüm süper kahraman filmlerini sona erdiren zorunlu üst-üst savaş olan silah laboratuvarı ve havaalanındaki final için kaydedilir. Bu, Diana'nın kadın olduğu için değil, Jenkins ve Gadot'un bir tanrıçaya rağmen insan yapması nedeniyle daha duygusal bir rezonansa sahiptir.
En iyi tür filmleri formun sınırlarını aşıyor ve Wonder Woman bu seviyeye pek erişmiyor. Güçlü feminist ve savaş karşıtı olsa da, süper kahraman sözleşmelerinin orijinal hali haline gelme çabalarına çok köklü kalıyor.
Ancak hem erkekler hem de kadınlar için işe yaraması gereken geniş bir pop eğlencesi. Ve ekstra bir değeri var. Kadınlar, Mulan gibi aydınlanmış kahramanlar üzerinde yetişebilecek kadar genç olsalar bile, Wonder Woman'ın kızken yol göstericek olmasını isterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor