Windows 10'da Sürücü Sorunlarını Giderme ve Güncelleme

Windows 10'da Sürücü Sorunlarını Giderme ve Güncelleme
Windows 10'da Sürücü Sorunlarını Giderme ve Güncelleme Admin
Bu içerik 187 kez okundu.

Günümüzde herkes bilgisayar kullanmaktadır. Artık her evde bir bilgisayar yerine birden fazla bilgisayar bulunmaktadır. Öğrenciler okul ve dersleri için ebeveynler ise işleri için ya da eğlence için bilgisayarları kullanmaktadırlar. Teknolojinin gelişimi ve internetin her alana girmesi ile artık bilgisayar kullanmak kaçınılmaz olmuştur. İnsanlar genellikle Windows 10 işletim sistemine sahip olan bilgisayarları kullanmaktadırlar. Ancak bu işletim sistemi ile donanımlar bazen tam uyumlu çalışmazlar ve bazı Windows hatalarına yol açar. Sistemin yavaş çalışması ve kasıntılara neden olması, ekranın zaman zaman kararması ve görüntü vermemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden donanımlarımızın sürücülerini sürekli güncel tutmamız gerekmektedir. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştireceksiniz?

Donanımları Güncelleme Nasıl Yapılır

Masaüstümüzün sol alt köşesinde yer alan Windows simgesine sağ tıklayalım (görev çubuğunun en başında bulunur). Arından açılan menüden “Aygıt Yöneticisi”ni seçelim. Karşımıza bilgisayarımızda bulunan donanımlar ve onların sürücülerinin listesi çıkacak. Bilgisayarımızda sorunlu bir driver yer alıyorsa onun yanında sarı bir ünlem göreceksiniz. O sürücüye sağ tıklayarak otomatik olarak güncelleme işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu aşamada sürücüyü manuel olarak güncellemek en iyisi olacaktır. Bunun için o driverın üreticisinin sitesine gidelim ve bizim sistemimiz ile uyumlu olan sürücü dosyasını indirerek yükleyelim. Yeniden başlatma işlemini gerçekleştirdikten sonra bu sorunun çözülmüş olduğunu göreceğiz. Bunların dışında sarı ünlem olmasa bile sürekli güncel tutmamız gereken donanımlar mevcuttur. Ekran kartı sürücünüzü ve anakart sürücünüzü en güncel seviyede tutmak sizin için oldukça olumlu olacaktır.

Yukarıda bahsedilen sorunlar gibi bir çok sorun Windows 10 yüklü bilgisayarlarda yaşanmaktadır. Sisteminiz ile ilgili hataların çözümü ya da pratik kullanımlar için Windows hataları adresini ziyaret etmenizi öneririz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı