WhatsApp'ın yeni durum özelliği yayınlandı!

WhatsApp'ta uzun zamandır beklenen yeni durum özelliği nihayet yayınlandı. Yeni güncelleme ile birlikte 24 saat içinde silinecek fotoğraf, video ve GIF'lerden oluşan durum paylaşılabiliyor.

WhatsApp'ın yeni durum özelliği yayınlandı!
WhatsApp'ın yeni durum özelliği yayınlandı! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a beklenen özellik sonunda geldi. Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız haberde, WhatsApp'taki durum özelliğinin Snapchat benzeri olacağını ifade etmiştik. 'İşte, Okulda, Müsait, Meşgul' vb. klasik durumları elden geçirecek olan WhatsApp'ın, 24 saat içinde silinecek fotoğraf, video ve GIF paylaşma özelliği getireceğini duyurmuştuk.

İşte söz konusu güncelleme bugün yayınlandı ve WhatsApp'ın klasik durum özelliği değişti. İlk durum paylaşımı WhatsApp tarafından yapıldı ve yeni özelliğin nasıl kullanılacağı aktarıldı.

Tıpkı Instagram'daki hikaye (stories) özelliği gibi WhatsApp'ın durum özelliğinde de 24 saat içinde silinebilen fotoğraf, video ve GIF'ler paylaşılabiliyor. Böylece mevcut durumunuz yazıyla değil, takipçilerinize görsel bir şekilde anlatılmış oluyor. Paylaştığınız fotoğrafları düzenlemek ve emoji, yazı vs. eklemek de yine sizin elinizde.

Yeni özelliğin en güzel yanı ise gizlilik kontrolü. Paylaştığınız durumları kimin görmesini, kimin görmemesini istiyorsanız düzenleyebiliyorsunuz. WhatsApp'ta yeni durum paylaşımı yapmak için durum bölümün girip, ekranın üstündeki yuvarlak butona basmanız gerekiyor. Sonra ister anlık görüntüyü, ister arşivinizdeki görüntüyü paylaşabiliyorsunuz.


Bildiğimiz üzere Facebook, bünyesinde olan tüm sosyal medya platformlarına Snapchat özellikleri getiriyor. Instagram'daki hikayeler özelliği ve WhatsApp'ın yeni durum özelliği birebir Snapchat mantığında yapılan yenilikler. Facebook'un benzer özelliği Messenger'da da kullanacağı tahmin ediliyor. (Yenişafak)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
beylikdüzü escort