WGA'larda büyük kazanmak 'Get Out,' 'Bana Adınızı Yolla Çağırın'

Hollywood'un ödül sezonunun en parlak doruk noktası olan Oscar'lardan üç hafta önce, "Get Out" ve "Your Me Your Adınla Çağır" yazan Adamlar Guild of America Ödülleri'nde en iyi ödüller kazandı.

WGA'larda büyük kazanmak 'Get Out,' 'Bana Adınızı Yolla Çağırın'
WGA'larda büyük kazanmak 'Get Out,' 'Bana Adınızı Yolla Çağırın' Admin
Bu içerik 145 kez okundu.

 

Yazar-yönetmen Jordan Peele, Afrikalı-Amerikan deneyiminin ve beyaz liberal suçluluk duygularının karanlık bir hicividir "Get Out" için en iyi orijinal senaryo ödülünü aldı.

Peele, "Bu bir tutku projesiydi, sevgimi koyduğum bir şeydi, ruhumun içine girdim, sizden bunu elde etmek çok önemliydi" dedi Peele, kupasını aldı.

"2008'de yazmaya başladım ve bir sürü iniş ve çıkışı vardı."

Daniel Kaluuya'nın başrolünde oynadığı film, Peele'in en iyi ilk filmi olan Director's Guild of America Ödülleri'nde yer almış ve 4 Mart'ta Oscar'da dört heykelciğe aday gösterildi.

"Büyük Yardım", "Ben, Tonya", "Lady Bird" ve "Suyun Şekli" olmak üzere "dışarı çıkın" yendi. Akşam, Emmy ve Grammy ödüllü aktör, yazar ve komedyen Patton Oswalt'ın üst üste üçüncü kez ev sahipliği yapıyor. Patton Oswalt, hafifçe WGA'yı geri getirdiği için azarlamakla başladı.

"Geçerli atmosfer göz önüne alındığında, gelecek yıl bir kadın ev sahibi olabilirsiniz, orada eğlenceli komedyenler ve yazarlar var" dedi.

James Ivory, Andre Aciman'ın 2007 romanını "Your Me Your Name" ile çeviren ve Timothee Chalamet'in rol aldığı aynı adı taşıyan en iyi uyarlanmış senaryo dalında ödüle layık görüldü.

Luca Guadagnino'nun 1980'lerin kuzeyindeki İtalya'da kurulan ve "Afet Sanatçısı", "Logan", "Molly'nin Oyunu" ve "Çamurlu" filmleri de dahil olmak üzere hayranlık uyandıran rakipleri arasında ilk sevginin ortadan kalkması için peşinen.        

Ayrıca Ivory'nin senaryosu, en iyi resim, Chalamet için en iyi oyuncu ve en iyi orijinal şarkı için başını sallayarak dört Oscar'a aday gösterildi.

En iyi belgesel senaryosu, şaşırtıcı şempanze araştırmaları insanların doğal dünyadaki anlayışını değiştiren ünlü primatolog Jane Goodall'ın hayatını ve eserini inceleyen "Jane" için Brett Morgen'e gitti.

Televizyon kategorisinde, HBO'nun "Veep" adlı en iyi komedi dizisini alan Hulu'nun "El Yazmasının Hikayesi" hem en iyi drama hem de en iyi yeni seriyi kazandı.

WGA'lar, Akademi Ödülleri öncesinde Hollywood'un en büyük ödüllerinden biridir. 

Bununla birlikte, üyeler sadece WGA kuralları veya bazı uluslararası ortakların yazıları yazan senaryoları kısa listeye alabileceğinden, diğer guild'lerin geceleri verdikleri ödül olarak Oscar'ın şanına güvenilir bir öngörü sağlayıcı olarak değerlendirilmiyor.

WGA Yazarlar Guild of America film
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı