Wefood Karadut Özü

Wefood Karadut Özü

Wefood Karadut Özü
Wefood Karadut Özü Harun antepli
Bu içerik 1082 kez okundu.

Karadut özü, çeşitli kanser hücrelerinin büyümesini ve istilasını engellediği gösterilen güçlü bir antioksidandır. Çalışmalar ayrıca karadut özünün diyabet, obezite, kardiyovasküler hastalık ve HIV/AIDS tedavisinde etkili olabileceğini göstermiştir.

Wefood karadut özü, vücudunuzu serbest radikal hasarından koruyan güçlü antioksidanlar olan antosiyaninler ve proantosiyanidinler içermektedir. Serbest radikaller, kontrol edilmediği takdirde sağlıklı hücrelere zarar verebilecek kararsız moleküllerdir. Antioksidanlar, sağlığınıza zarar vermeden önce bu serbest radikalleri nötralize ederek çalışırlar.

Karadut özü bir besin takviyesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca gözleri yatıştırmak ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılır. Karadut özü tanen içermektedir. Bunlar bakterilerin ağzınızın ve boğazınızın içine yapışmasını önleyen bileşiklerdir. Bu nedenle ağız yaraları, boğaz ağrıları ve öksürüklerin tedavisinde faydalıdırlar.

Karadut Özü Nerelerde Kullanılır?

Göz ameliyatı veya yaralanmasından sonra enfeksiyonu önlemek için göz damlalarında karadut özütü kullanılmaktadır. Yine kornea hidropsu olarak bilinen kornea ameliyatından kaynaklanan şişliği azaltmak için göz damlalarında da bu ürün tercih edilmektedir.

Karadut özü, karadut bitkisinden elde edilen bir özüttür. Geleneksel tıbbında yüzyıllardır kanser ve diyabet dahil olmak üzere çeşitli sağlık durumlarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Karadut özü Çin, Kore, Japonya ve Hindistan'a özgü Morus nigra bitkisinin yaprak ve dallarından yapılmaktadır. Karadut ağacı veya kara bozkır başı olarak da bilinmektedir. Karadut özü aşağıdaki sağlık sorunlarına iyi gelmektedir;

  • Öksürük
  • İshal
  • ateş
  • Hazımsızlık

Wefood Keçiboynuzu Özü

Keçiboynuzu ağacının özüne keçiboynuzu denir. Antik çağlardan beri kozmetik ve tıpta kullanılmaktadır. Geçmişte ayrıca müshil, idrar söktürücü ve iltihap önleyici olarak da kullanılmıştır. Wefood keçiboynuzu özü, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve demir gibi birçok mineral içerir. Ayrıca A, B1, B2, D ve K vitaminlerini de içermektedir.

Keçiboynuzu, hücreleri serbest radikallere karşı koruyan mükemmel bir antioksidandır. Tam olarak etkili bir balgam sökücü olan keçiboynuzu özü; vücutta zaman içerisinde birikmiş olan radyasyonun dışarı atılmasında da etkilidir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi noktasında üst düzeyde bir performansı ortaya koyan keçiboynuzu özü cinsen gücü arttırıcı bir etkiye de sahiptir. Kansızlığa iyi gelen keçiboynuzu özü, son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere