Watford müdürü Walter Mazzarri, sezonun son maçından sonra çıkacak

Menajer Walter Mazzarri, Pazar gününün Manchester City'deki evindeki son oyunundan sonra Watford'u terk edecek.

Watford müdürü Walter Mazzarri, sezonun son maçından sonra çıkacak
Watford müdürü Walter Mazzarri, sezonun son maçından sonra çıkacak Admin
Bu içerik 100 kez okundu.

 

55 yaşındaki İtalyan, Premier League'de 16 yaşındaki Hornets'tan bir yıldan daha kısa sürede sorumluydu.

Watford başkanı Scott Duxbury, Mazzarri'nin gidişinin yönetim kurulu "gelecekteki hedefleri ve istekleri" konusunda kendisiyle görüşülmesinden sonra doğrulandığını söyledi.

Duxbury, "Kulübün ana antrenörlüğü görevinden istifa edeceğine karar verildi," dedi.

Watford'un bir sonraki yöneticisi beş yıl içinde dokuzuncu olacak ve İtalyan Pozzo ailesinin 2012'de kulübü devralmasından bu yana sekizinci olacak.

Hornets küme düşürmeyi bıraktı ve oynamak için bir oyun ile düşen bölgenin altı puan yukarıda, Pazartesi günü Chelsea şampiyonu 4-3 yenilgi, üst üste beşinci kaybı oldu.

Kulüp, Mayıs 2016'da eski Inter Milan patronu Mazzarri'nin Quique Sanchez Flores'ten ayrıldıktan sonra 1 Temmuz'da üç yıllık bir anlaşmayla baş antrenörü olacağını açıkladı.

Flores, Slavisa Jokanoviç'in en iyi uçuşa başlamasından sonra bir yıl önce çıkarken, kulübü FA Kupası yarı finallerine alıp Premier League statüsünü rahat bir şekilde koruduğu halde ayrıldı.

Napoli'yi 2012 Copa Italia şampiyonasına ve 2013 Serie A'da yer alan Mazzarri, Watford'daki 37 Premier League maçının 11'inde kazandı.

Basına konferanslarını bir tercüman aracılığıyla gerçekleştiren İtalyan, kilit oyuncuların yaralanmaları yüzünden engellendi, ancak taraftarların bazı kesimleri ona sıcak olmadı.

Popüler kulübün kaptanı Troy Deeney son haftalarda kürsüden düşmüştü ve oyuncu huzursuzluğuna dair raporlar vardı.

Eski Leicester müdürü Claudio Ranieri ve Hull City'deki Marco Silva, Mazzarri'nin yerini alan ilk kitap imalatçılarının favorileriindendir.

analiz

BBC Üç İlçeler Radyo spor editörü Geoff Doyle

Watford'da tüm sezon Mazzarri'nin sorumluluğunda guruldama problemi vardı ve bu sadece ne zaman başlayacağına dair bir soruydu.

Bunlar eğitim konularını içeriyor (sezon öncesi az pişmiş oyuncular, mevsimin sonlarına doğru pişmiş halde olan oyuncular) karışıklığa neden oluyor ve muhtemelen beş ya da altı mevcut anahtar oyuncu için uzun süreli yaralanmaların sebebini içeriyor.

Kaptan Troy Deeney ile olan ilişkisi sezonun çoğunda gergin göründü ve etkili kaptan son iki ayda üç kez düştü.

Eski okul patronunun taktikleri, oluşumları ve felsefesiyle takımda mutsuzluk yaşanıyor gibi görünüyor. Kesinlikle, Mazzarri'nin soyunma odasını haftalar önce 'kaybetmiş' göründü.

İngilizce eksikliği, kulüp, fanlar, medya ve oyuncuları eğitim alanında ve tercümanlar aracılığıyla oyunlarda talimatlar vermesiyle rahatsız etti.

Kötü koşu geldiğinde, Mazzarri kulüpteki herhangi bir yerde neredeyse hiç veya hiç destek vermedi. Kaçınılmaz oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması