VÜCUT BAKIMI NASIL YAPILMALI?

Her insan cilt bakımı dendiği zaman sadece yüz, el ve ayak gibi bölgeleri düşünürken bedenin geri kalan bölgelerini maalesef ihmal etmektedir.

VÜCUT BAKIMI NASIL YAPILMALI?
VÜCUT BAKIMI NASIL YAPILMALI? ahmet
Bu içerik 0 kez okundu.

    Her insan cilt bakımı dendiği zaman sadece yüz, el ve ayak gibi bölgeleri düşünürken bedenin geri kalan bölgelerini maalesef ihmal etmektedir. Ancak özellikle nem ve yağ dengesi bakımından vücudun her alanı önemlidir ve komple vücut bakımı da gerekli şekilde sağlanmalıdır. Cildi besleyecek, canlı kalmasını sağlayacak ve sıkılaşmasına etki edecek doğal ürünler, beslenme şekilleri ve egzersiz en iyi takviye örnekleridir.

    Vücudun her zaman temiz kalması ve kirlerinden arınması çok önemlidir. Düzenli olarak banyo yapmanın yanında, çok sıcak su ile yıkanmamak gerekir. Cildi buhar içerisinde bekletmek de gözeneklerin açılması açısından önemlidir. Temizlenmiş bir vücudu hemen nemlendirici ile desteklemek gerekiyor. Bunun için de doğal olduğuna inanılan nemlendirici krem, serum ya da jel gibi ürünler ile bakımı yapılabilir. Haftada bir kez olmak üzere vücut maskeleri uygulanabilir. Ayrıca masaj uygulamaları ile cildin rahatlaması sağlanırken, duş kremi ve jeli için de mutlaka paraben içermeyen doğal ürünler tercih edilmelidir. Cildi sıkı tutacak diğer bir etken de spordur. Mutlaka egzersiz ile selülit oluşumunun önüne geçilmelidir. Ayrıca her gün yeterli miktarda su içmek de cildin içeriden beslenmesini sağlar. Vitamin, protein, demir ve kalsiyum açısından yeterli beslenme programları uygulanmalıdır. Zararlı yağlar ile cildin dengesi bozulmamalı, zeytin yağı ve badem yağı gibi sağlıklı yağlar seçilmelidir. Cildin yaz aylarında bronz kalması çok istense de, mutlaka yeterli koruma faktörlü güneş kremleri sürülerek saat sabah 11.00'den sonra güneşlenmeye çıkılması önerilir.

    Sağlıklı ve doğal vücut bakımları sayesinde, yaş ilerlese de cildin sıkılığı ve canlılığı korunabilecektir.

Estetik konusunda daha fazla bilgi için tıklayın

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor