Voltaj Regülatörü

Voltaj Regülatörü
Voltaj Regülatörü Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

                    Voltaj regülatörü piyasada birçok marka tarafından sunulan bir şebeke akım koruyucudur. Alternatif akımın arındırılarak transformatör yardımı ile istenilen düzeyde tutulmasını sağlamaktadır. Voltaj regülatörlerinde dikkat edilmesi gereken husussa hangi sargı tipinin daha kullanışlı ve avantajlı olduğunu saptamaktır. Temel olarak şebekelerdeki gerilme veya düşme gibi dengesizlikleri önlemede kullanılmaktadır. Alüminyum sargılı olanları kullanıcıya daha fazla elektrik faturası yansıtabilmektedir. Fakat fiyat bakımından bakır sargılılara daha uygundur ama yine ömürleri bakır sargılılara göre daha azdır.

Kesintisiz Güç Kaynağı

Şebeke kesintilerine karşı en büyük korumayı sağlayan kesintisiz güç kaynağı dediğimiz  donanımlar, voltajın çalışma dışında bulunduğu durumlarda, stabil gerilim sunmaktadır. Bu sayede birçok elektronik cihaz koruma altına alınmaktadır. Cihazımızda işlem yaparken şebeke gücünün kesilmesi halinde, kullanıcıların sorunsuz bir şekilde işlem yapıp çıkmasına yetecek kadar süre tanımaktadır. Bu sayede hasarı önlemek mümkündür. Ayrıca enerji verimliliği için de yine sıklıkla kesintisiz güç kaynağından faydanıldığı da bilinmektedir. Off-line ve on-line olmak üzere iki çeşit çalışma prensibine sahiptir. On-line sistemler her zaman devredeyken off-line sistemler şebeke kesintide kalmadığı sürece beklemede kalmaktadır ve ihtiyaç anında devreye girmektedir. Tüm bu ürünlere ulaşmak için http://agplus.com.tr/ hizmetinizdedir.

İzolasyon Trafosu

Elektriğin olduğu yerde şüphesiz aşırı yüklenmeler ve hat üzerinde meydana gelen dengesiz elektrik hareketleri de olacaktır. Bunun yanı sıra elektriğin ve akımın varlığından yalıtılmış bir ortamın da yaratılması gerekebilir. Tüm bunlar içinse izolasyon trafosu kullanılmaktadır. İnsanların çarpılma riskinin söz konusu olduğu yerlerde kullanımı söz konusudur. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı