VİOP Nedir?

Uzun açılımı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olan VİOP, bireysel ve kurumsal yatırımcıların bir araya geldiği bir piyasadır. Bu piyasada vadeli sözleşmelerin alım ve satımları gerçekleştirilmektedir.

VİOP Nedir?
VİOP Nedir? ahmet
Bu içerik 14 kez okundu.

            Uzun açılımı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olan VİOP, bireysel ve kurumsal yatırımcıların bir araya geldiği bir piyasadır. Bu piyasada vadeli sözleşmelerin alım ve satımları gerçekleştirilmektedir. Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleriyle başka türev araçların, elektronik ortamlarda çeşitli alım ve satım işlemleri yapılmaktadır. Son zamanlarda hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar arasında oldukça popüler olan bu piyasa ile ilgili bilgilere http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop adresine giderek de ulaşabilirsiniz. Buradan Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nın işlem saatlerini öğrenebilirsiniz. İşlem hacminin giderek yükselmesi, kişilerin bu piyasaya olan ilgilerini arttırmıştır. Bu nedenle konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olarak VİOP piyasasına atılmak gerekmektedir.

 

 VİOP'ta Nasıl İşlem Yapılır?

 

            Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda işlem görmekte olan vadeli işlem sözleşmelerinin sahip olduğu özellikler, sermaye piyasaları kanunu ile belirlenmektedir. VİOP'ta işlem yapma düşünceniz varsa; ilk önce sözleşmeleri iyi bir şekilde tanımanız ve mantıklarını öğrenmeniz gereklidir. Bunları öğrendikten sonra alım ve satım işlemlerinin nasıl yapıldığına bakmanız lazımdır. Tüm vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri bu platformda yer alarak, işlem görmektedir. Vadeli piyasalarda işlem yapılan ürünleri çok iyi analiz edebilmek istiyorsanız; türev ürünler tanımını bilinmenizde fayda bulunmaktadır. Türev ürünler denilen şey, esasında vadeli piyasalarda işlem gören başka bir varlıktan türetilen ve de değeri dayanak varlığı doğrultusunda oluşan ürünlerdir. Bu dayanak varlıklar; endeksler, pariteler, kıymetli madenler, zirai emtialar, hisse senetleri veya tahvil ve faizler gibi pek çok varlık olabilmektedir.

 

 VİOP'taki Ürünlere Niçin Yatırım Yapılmalıdır?

 

            Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası organize bir piyasada işlem yapma imkanı sağlamaktadır. Günün sonunda açık pozisyonlara taşınarak, faiz ödemeden işlem yapabilirsiniz. Ayrıca teminatlarınız Takasbank’ta tutulmaktadır ve teminatınız için de her geçen gün faizin getirisini alabilirsiniz. Sahip olduğunuz tüm teminatlarınız 125.451 TL miktarına kadar Yatırımcı Tazmin Merkezi garantisinde tutulmaktadır. Risk almak istemeyen yatırımcılar VİOP sayesinde risk yönetimi yapabilmektedir. Spot piyasadan çok daha düşük fiyatlarla teminat yatırılabilmektedir. Az miktarla bile kaldıraç etkisi yardımıyla büyük miktardaki pozisyonlara ulaşılabilmektedir. VİOP yatırımları ile ilgili çeşitli bilgilere http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop web adresi sayesinde erişebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'