takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
 Vietnam Vizesi En Kolay Nasıl Alınır ?

Vietnam Vizesi En Kolay Nasıl Alınır ?

Vietnam, son yıllarda tüm dünya gezginleri tarafından bir uğrak noktası haline geldi. Daha öncesinde sadece savaşla anılan bu ülke artık doğasıyla, kültürüyle, güleryüzlü ünsanıyla, harika yemekleriyle anılır oldu.

Vietnam Vizesi En Kolay Nasıl Alınır ?
Vietnam Vizesi En Kolay Nasıl Alınır ? ahmet
Bu içerik 710 kez okundu.

Vietnam, son yıllarda tüm dünya gezginleri tarafından bir uğrak noktası haline geldi. Daha öncesinde sadece savaşla anılan bu ülke artık doğasıyla, kültürüyle, güleryüzlü ünsanıyla, harika yemekleriyle anılır oldu. Son yıllarda ülkemizden de bir çok gezgin Vietnam’ı ziyaret etmekte ve bu harika ülkeyi deneyimlemektedir. Fakat ne yazıktır ki bu harika ülkeye gidebilmek için Türk vatandaşları olarak Vietnam vizesi almamız gerekiyor. Vietnam vizesi nasıl alınır ? sorusu internet üzerinde çokça araştırılmaktadır. Bu konuyla alakalı bir çok spekülasyon, olumsuz yorumlar olsa da Vietnama vize almak aslında çok kolay.

Online Vietnam Vizesi

Direk e-vize başvurusu yapamasak da aracı bir kurum aracılığıyla biz de vietnam vize başvurusunu online olarak gerçekleştirebiliyoruz.Öncelikle Vietnam C1 belgesi denilen diğer adıyla da Vietnam vize onay mektubu olan bir belgeye ihtiyacımız var. Bu belge bizim Vietnam’a turistik amaçlı gittiğimizi ve belirttiğimiz tarihte de ordan ayrılacağımızı taahhüt eden bir belge. Bu belge başvurusu için 2016 yılından beri Türk vatandaşlarına Vietnam vizesi temin eden Vietnamavize.com bizden sadece pasaport ilk sayfa görüntümüzü ve uçak bileti rezervasyonlarımızı talep ediyor. Bu evrakları firma yetkililerine whatsapp veya mail aracılığıyla iletmemiz yeterli oluyor.

Ortalama 7 iş günü içinde de belgemizi mail ortamında bize iletiyorlar. Ödememizi de belge çıktıktan sonra hatta arzu edersek belgenin geçerliliğini konsolosluk aracılığıyla teyit ettikten sonra gerçekleştirebiliyoruz. Belge ücreti tek giriş için 90 usd, çoklu giriş için 110 usd. Vietnamavize.com o güvenceyi bize veriyor. Bu belgenin aslı Vietnam’da kalıyor, bize kopyasını iletiyorlar ve bu bizim için yeterli oluyor.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak

Belgemizi elimize aldıktan sonra arzu edersek dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla, arzu edersek de Vietnam’a vardığımızda havalimanındaki vize ofisinde vizemizi pasaportumuza işletebiliyoruz. Aradaki fark sadece vize işleme ücreti maliyeti. Havalimanında bu ücret 25 usd iken, konsolosluklar bu işlem için 110 usd’ye kadar ücret talep edebilmektedirler.

Vietnam vizesini havalimanında almayı tercih edersek, sadece vize onay mektubumuzun çıktısıyla birlikte, 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmamız kafi oluyor yanımızda. Pasaport kontrolü öncesinde bulunan vize ofisine giderek bunları ve orda bir de dolduracağımız basit bir başvuru formunu teslim ediyoruz. Ortalama 15-20 dk içinde vizemizi pasaportumuza işliyorlar ve sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçiyoruz.

Yeşil Pasaport için Vietnam Vizesi Gerekiyor Mu ?

Yeşil pasaport sahipleri’nin Vietnam vizesi almalarına gerek yok. 90 güne kadar vize gerekmeden Vietnam’da kalabilmektedirler.

Vietnam Bordo Pasaportlular İçin En Fazla Kaç Gün Kalış Hakkı Veriyor ?

Vietnam, bordo pasaportlu Türk vatandaşları için en fazla 25 gün kalış hakkı veriyor. Eğer daha uzun süreli kalmak isterseniz ülkeden çıkış yaparak yeni bir vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Vietnam’a Karayolu ile Girişlerde Vietnam Vizesi Almak

Vietnam’a karayoluyla girişlerde sınırda Vietnam vizesi verilmemektedir. Sadece havayoluyla girişlerde kapı vizesi alabilmekteyiz. Vietnam’a karayoluyla giriş yapmak istiyorsak vizemizi vize onay mektubumuzu temin ettikten sonra herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla pasaportumuza işletmemiz gerekir.

Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı yöntemle alınmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Keşifle gaz ithalatını azaltmak Türkiye için 'büyük başarı'
Keşifle gaz ithalatını azaltmak Türkiye için 'büyük başarı'
Çin, Sincan ve Hong Kong eleştirisinden sonra G7 'manipülasyonunu' çarptı
Çin, Sincan ve Hong Kong eleştirisinden sonra G7 'manipülasyonunu' çarptı