Vajinismus Hipnoz İle Tedavi Edilebilir Mi?

Vajinismus Hipnoz İle Tedavi Edilebilir Mi?

Vajinismus Hipnoz İle Tedavi Edilebilir Mi?
Vajinismus Hipnoz İle Tedavi Edilebilir Mi? Admin
Bu içerik 719 kez okundu.

 

Vajinismus pelvik taban kaslarının / vajinanın girişini çevreleyen ve vajinal açıklığı kontrol eden kasların istemsiz gerilmesidir, özellikle de cinsel ilişkiye girerken vajinal duvar ve girişte ağrı, gerginlik ve hassasiyete neden olur. Sadece cinsel ilişki beklentisi ile tetiklenebilir. Peki acaba vajinismus hipnoz ile tedavi edilebilir mi? Bunun için öncelikle nedenleri bilmek daha doğru olacaktır.

 

 Vajinismusun birkaç olası nedeni olabilir: Geçmiş cinsel travma veya istismar, duygusal ve psikolojik faktörler, cinsel ilişki sırasında geçmiş ağrı veya rahatsızlık deneyimi, fiziksel problemler sayılablir.

 

 Vajinismusu Yönetebilir Misiniz?

 

 Evet, yapabilirsiniz ama çok iyi değil. Bu istemsiz bir durumdur ve olmasını engellemeye çalışmak gözlerinizi kırpmayı durdurmaya çalışmak gibidir. Deneyebilirsiniz ama beynin bilinçaltı kısmı, yapmaya çalıştığınız şeyi geçersiz kılmak için çabalayacaktır. İnsanlar, tetikleyicilerden kaçınma, gevşeme yöntemleri veya dikkat dağınıklığı gibi farklı yöntemler dener. Bu yöntemlerin tümü sorunun temel nedenini ele alamaz. Bu yüzdende geçici çözümlerdir ve fazla işe yaramazlar.

 

 Vajinismus'un Üstesinden Gelmek İçin Ne Yapılabilir?

 

 Vajinismus semptomlarını yaşayan kadınlar, katkıda bulunan herhangi bir fiziksel faktör olup olmadığını öğrenmek için bir sağlık uzmanına danışmalıdır. Olası fiziksel nedenleri keşfettikten sonra, kadınlar travmatik, psikolojik veya deneyimsel temeli olabilecek diğer olası nedenleri araştırmak için uygun niteliklere sahip bir terapiste danışmalıdır. Bu alanda yıllarca çözüm arayan pekçok insan hipnoz yöntemlerine başvurmuştur. Acaba vajinismus hipnoz ile tedavi edilebilir mi? Bunun herhangi bir zararı olur mu?

 

 Hipnoterapi Vajinismus'un Çözümüne Nasıl Yardımcı Olabilir?

 

 Hipnoterapi dahil olmak üzere fiziksel faktörlerin dışındaki faktörlerin üstesinden gelmek için kullanılabilecek davranışsal ve psikoterapötik terapiler vardır. Bu konuda uzman kişiler, kadınların sık sık üzücü olan bu istemsiz tepkilerin ötesine geçmelerine yardımcı olmak için çok çeşitli uygun terapiler kullanır.

 

 Vajinismus hipnoz ile tedavi edilebilir mi?

 

 Duygusal tepkiler her zaman vücut zihninde bir düzeyde yaşanır. Cinsel organlar hem kadınlar hem de erkekler için beden zihninin önemli bir parçasıdır. Olumsuz deneyim, özellikle doğada cinsel anlamda olduğunda, ciddi bir etki yapabilir. Bu hem erkek cinsel sağlığı hem de kadınlar için geçerlidir. Vajinismus ve diğer genito-pelvik ağrı formları kadınlar için olası bir sonuçtur. Hipnoterapi, vücutta tutulan anıları serbest bırakabilen ve olumsuz deneyim nihayet çözüldüğünden istemsiz reaksiyonların gevşemesine yol açan derin bir terapidir. Sürece yardımcı olmak için hipnoz içinde ilgili psikoterapi yaklaşımları kullanılır.

 

 Hipnoz, cinsel açıdan ilgili çeşitli durumları çözmek için çok etkili bir yöntemdir. Hipnoterapist, sorunun temel nedenini belirlemek ve ona kalıcı bir çözüm vermek için hastayla birlikte çalışır. Hipnozla, sorunu baskılamazlar, sorunun temel nedenine gidererek çözerler. Ayrıca, duruma katkıda bulunabilecek kaygı gibi diğer ilgili sorunları da çözebilirler.

 

 Sonuç olarak, vajinismustan muzdaripseniz, ''vajinismus hipnoz ile tedavi edilebilir mi?'' diyorsanız; cevap ''evet''. Hipnoz sizin çözümünüz olabilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere