Uzun Ömürlü Dayanıklı Çiçekler Nelerdir?

Uzun Ömürlü Dayanıklı Çiçekler Nelerdir?

Uzun Ömürlü Dayanıklı Çiçekler Nelerdir?
Uzun Ömürlü Dayanıklı Çiçekler Nelerdir? Admin
Bu içerik 5724 kez okundu.

 

Uzun ömürlü dayanıklı çiçekler bir bahçenin belkemiğidir. Bu çiçekler bütün mevsimler için renkli bir bahçe imkanı sunarken, çeşitleri arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Mis kokulu çiçekler ile güne başlamak gibisi yoktur. Özellikle her biri ile ayrı ayrı ilgilendiğiniz, ilgilenirken emek verdiğiniz çiçeklerin sizi rengarenk görüntüleri ve eşsiz kokuları ile karşılaması tarifsiz bir deneyim olsa gerek.

 

Bahçenizi ya da iç mekanınızı bütün bir yıl renklendirecek birçok çiçek seçeneği var. Tohum olarak ya da fide olarak dikebileceğiniz bu çiçeklerin listesini inceleyelim.

 

Sardunyalar

 

Bahçelerin vazgeçilmez çiçeklerinden biri olan sardunyalar, doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duyduğundan güneş gören bir alana yerleştirilmelidir. Rüzgardan etkileceği için bu durumu göz önünde bulundurarak yerleştireceğiniz alanda sardunyalar sizi mis kokulu çiçekleri ile ödüllendirecektir.

 

Güller

 

Güller, uzun ömürlü ve dayanıklı çiçekler arasında en çok tercih edilen bitkidir. Mis kokusu ve muhteşem görüntüsü ile bütün bir yıl bahçenize güzellik getirecektir. Her rengi ayrı ayrı anlamlarda yorumlanan güller, bahçelerde birçok renkte yerini alır. Güneşi çok seven bu bitkiyi, güneş gören yerlere yerleştirmek çok önemlidir. Gölge alanlardan hoşlanmayan gülleri, güneş alan yerlere aralıklı olarak dikerek verim elde edebilirsiniz.

 

Hanımeli

 

Zarif görüntüsü ile bahçelerde yerini almayı başaran hanımeli adını, görüntüsünün güzelliğinden almıştır. Güneş alan yerlerde yetişen hanımelini bol güneşli alanlara yerleştirmelisiniz. Renkli çiçekleri olan bu muhteşem çiçeği her gün sulamaya özen göstermelisiniz.

 

Ortanca

 

Rengarenk bir bahçe hayal ediyorsanız ortancalara mutlaka şans vermelisiniz. Bahçe toprağında olan maddelere göre renklerini değiştirebilirler. Toprakta oluşan minerallerin derecesi yükselmeye başladıkça çiçekler pembeleşmeye başlar. Birçok renkte açan bu çiçek yayılmayı çok sever.

 

Uzun ömürlü bitki ve birbirinden güzel çiçek türleri ile sevdiklerinize çiçek sepeti hediye etmek için https://www.tazecicek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere