Uygun Fiyata Elif Şafak Kitapları

Terazi burcu olan Elif Şafak, 1971 yılının Ekim ayında dünyaya gözlerini açar. 1997 yılında başladığı yazarlık serüveni, özellikle 2009 senesinde yayımlanan ‘’Aşk’’ adlı yapıtıyla zirveye çıkar; zira eserle beraber en kısa sürede en çok kitap satabilme gibi etkili bir rekora kavuşur.

Uygun Fiyata Elif Şafak Kitapları
Uygun Fiyata Elif Şafak Kitapları zgtanitim
Bu içerik 0 kez okundu.

Terazi burcu olan Elif Şafak, 1971 yılının Ekim ayında dünyaya gözlerini açar. 1997 yılında başladığı yazarlık serüveni, özellikle 2009 senesinde yayımlanan ‘’Aşk’’ adlı yapıtıyla zirveye çıkar; zira eserle beraber en kısa sürede en çok kitap satabilme gibi etkili bir rekora kavuşur. Yazarın eserlerin yalnızca Türkçe için değil; aynı zamanda 30’dan fazla dilde dahi etkili şekilde görebiliriz.

Şafak, Strazburg’da dünyaya gelirken; babası o an için doktora olabilmek adına çalışmalar yürütür. Kendisi, sosyal psikologluk alanında çalışmalar; annesi de diplomatlık yapar. Yazarın doğumundan kısa bir müddet sonra ayrılan aile, yazarın annesi tarafından büyütülmesiyle birbirinden ayrı olarak devam eder. Bu dönemin yazarda yarattığı hissi anlamak adına annesinin soyadını kullanmasını düşünebiliriz.

Ortaokulu Madrid’de okuyan Şafak, liseyi de Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlar. Başarıyla geçen eğitim hayatı, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü ile devam eder; lakin şu an için okuduğu bölümlerle bağlantılı bir işi yaptığını söyleyemeyiz. Üniversite tahsilini bitirerek yine aynı okul üzerinde yüksek lisans gerçekleştiren Şafak, ‘’Kadın Çalışmaları’’ bölümünde uygulamalar düzenler; ayrıca Master tezi de ‘’Bektaşi ve Mevlevi Düşüncesinde Döngüsel Evren ve Kadınsılık Anlayışı’’ üzerine olur. Yazmış olduğu tezi bitirerek ODYÜ Siyaset Bilimi Bölümü’nden doktora alan Şafak, doktora tezinde ‘’Türk Modernleşmesinin Kadın Prototipleri ve Marjinaliteye Tahammül Sınırları’’ konusunu işler. Yazmış olduğu tez üzerinden İslamiyet, kadın ile mistik öğeler arasında farklı anlayışlar aradığını görebiliriz.

Yazarın akademik kariyeri devam ederken 1994 yılında ‘’Kem Gözlere Anadolu’’ adlı öykü kitabını yayımlar; ayıca yayımlanan öyküyü 1997 yılında basılan ‘’Pinhan’’ adlı roman takip eder. Yazılan romanla 1998 Mevlana Büyük Ödülü’ne sahip olan yazar, edebiyat dünyasınca derinden tanınmaya başlayarak bu günlerin ilk sinyallerini verir.

Ankara’da devam eden doktora hayatının ardından işlerini bitirerek İstanbul’a gelen Şafak, Şehrin Aynaları adlı romanı kaleme alır. 1999 yılında kaleme alınan roman, büyük beğeni toplar ve yazarın İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ‘’Türkiye ve Kültürel Kimlikler’’, ‘’Kadın ve Edebiyat’’ dersleri vermesine aracı olur.

Yazarın geniş okurlarca tanınması Mahrem adlı yapıtla gerçekleşir; ayrıca 2002 ve 2004 yılarında kaleme alınan Palas ile Araf romanları, mevcut beğeninin artmasına vesile olur. Araf, İngilizce yazıldığı için farklı bir yerde durur.

Yazarın eserleri adına elif şafak kitapları yakıştırmasını yapmak yanlış olmaz; zira kimi yazarlara ait eserlere başkalarının fikirleri tesir eder; fakat bu durumun Elif Şafak’ta yaşandığını söyleyemeyiz

Elif Şafak Kitapları Kapınızda!

Oturduğunuz yerden inceleyeceğiniz elif şafak kitapları, Babil kitap sitesi ile kapınıza kadar gelir; üstelik site içerisinde yazara ait tüm eserleri hızlıca bulabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan üyelik, bedava kargo gibi ekstra hediyelerle iyice keyifli hale dönüşür. Bu keyfi tatmak adına www.babil.com adlı internet sitesine göz atınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
uguz42429     2018-05-21 1000000takipci 1000000fotografimi begeniistiyorum
Ömer Yiğit     2018-05-12 Nova, son derece profesyonel bir çeviri ofisi. Herkese tavsiye ederim.
Acracr     2018-05-04 Alışveriş yapmadan önce ekşide ve şikayet var da arattım mosmoda.com ile aynı şirket dolandırıcı diye yorum yapıldığından vazgeçtim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'u kim yönetiyor?
Facebook'u kim yönetiyor?
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi