U17 Kız Milliler, Elit Tur için Bosna-Hersek'te

U17 Kız Milli Takımımız, 2017/18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur maçları için Bosna-Hersek'e gitti.

U17 Kız Milliler, Elit Tur için Bosna-Hersek'te
U17 Kız Milliler, Elit Tur için Bosna-Hersek'te Admin
Bu içerik 1 kez okundu.

 

14 Mart 2018 Çarşamba gününden beri hazırlıklarını Beykoz-Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde sürdüren U17 Kız Milliler, 2017/18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur 6. Grup'ta ev sahibi Bosna-Hersek'in yanı sıra, Avusturya ve Polonya ile 19-22-25 Mart 2018 tarihlerinde karşılaşacak.

2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur'da 28 takım, 4'erli olarak 7 gruba ayrılıyor. Gruplarını lider bitirecek 7 takım 9-21 Mayıs 2018 tarihlerinde Litvanya'da düzenlenecek 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Litvanya ise finallere direkt olarak katılacak. 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde ilk 3 sırada yer alacak ülkeler ise 13 Kasım-1 Aralık 2018 tarihleri arasından Uruguay'da düzenlenecek 2018 FIFA U17 Kızlar Dünya Kupası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.

U17 Kız Milli Takımımız, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Hollanda ile mücadele ettiği 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 7. Grup'u üçüncü tamamlamış ve en iyi 4 grup üçüncüsünden biri olarak Elit Tur'a yükselmişti.

U17 Kız Milli Takımımızın, Bosna-Hersek'e giden 20 kişilik Elit Tur aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Kaleciler:
Simge Cam (Geçit Belediyespor), Sude Nur Sözüdoğru (Horozkent Spor)
Defans:
Aze Sude Sayan (Beşiktaş A.Ş.), Didem Dülber (Fomget Gençlik ve Spor), Dilan Yeşim Taşkın (SKN Frauen), Ferda İpek Çevik (Dudullu), Havane Dilbe (Horozkent Spor), İlayda Ekmekçi (Fomget Gençlik ve Spor), Selin Akgün (FC Köln)
Orta Saha:
Berivan İçen (Beşiktaş A.Ş.), Büşra Kuru (FC Speyer 09), Dilara Anna Aleyna Lüpges (VFL Borussia Mönchengladbach), Elif Keskin (Beşiktaş A.Ş.), Mesude Alayont (Horozkent Spor), Rabia Nur Yılmaz (Fomget Gençlik ve Spor), Rabiya İsgi (Horozkent Spor), Şehriban Dülek (Pendik Çamlık Spor), Zeynep Cahil (Dudullu)
Forvet:
Benan Altıntaş (Fomget Gençlik ve Spor), Ece Tekmen (Kocaeli Bayan Futbol), Melike Öztürk (Horozkent Spor)

Futbol Gelişim Direktörü: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Necla Güngör Kırağası

2017/18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elit Tur 6. Grup Maç Programı:

19.03.2018 - 17:00 TSİ / Avusturya - Türkiye / Novi Gradski - Ugljevik - Bosna-Hersek

19.03.2018 - 17.00 TSİ / Bosna-Hersek - Polonya / Etno Selo Stanisići Stadyumu - Bijeljina - Bosna-Hersek

22.03.2018 - 17:00 TSİ / Polonya - Türkiye / Novi Gradski - Ugljevik - Bosna-Hersek

22.03.2018 - 17.00 TSİ / Avusturya - Bosna-Hersek / Etno Selo Stanisići Stadyumu - Bijeljina - Bosna-Hersek

25.03.2018 - 16:00 TSİ / Türkiye - Bosna-Hersek / Novi Gradski - Ugljevik - Bosna-Hersek

25.03.2018 - 16.00 TSİ / Polonya - Avusturya / Etno Selo Stanisići Stadyumu - Bijeljina - Bosna-Hersek

Kaynak : TFF

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatma     2018-07-22 Allah bellalarini versin elleri kırılsın inşallah
Kamil     2018-06-20 Allah Razı olsun icimdeki kuşku son buldu zararsız kucuk şeyler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Virüs Atina'ya yayıldığında Batı Nil ölümleri 5'e yükseldi
Virüs Atina'ya yayıldığında Batı Nil ölümleri 5'e yükseldi
LASK Linz 2-1 Beşiktaş
LASK Linz 2-1 Beşiktaş