Twitter’da bomba yenilik

Twitter’da bomba yenilik
Twitter’da bomba yenilik Admin
Bu içerik 4 kez okundu.

Kullanıcılar daha önce diledikleri mesajı, altında bulunan yıldız ikonuna basarak "favoriler"i arasına ekleyebiliyordu. Salı öğleden sonra uygulamaya sokulan değişikliğin ardından ise kullanıcılar artık mesajları "kalp" tuşuna basarak "beğeniler"i arasına ekleyebilecek.


Kullanıcıların mesajlarını en fazla 140 karakterle ifade edebildiği Twitter, yaptığı değişikliği basın açıklamasıyla da duyurdu:
"Umarız bu değişikliği beğenirsiniz" diye başlayan açıklamada, "yıldız" butonunun özellikle yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabileceği belirtildi.

Açıklama şöyle:
"Birçok şeyi beğenebilirsiniz, ancak her şey favoriniz olamaz. Kalp farklı dilleri, kültürleri ve saat dilimlerini aşan evrensel bir sembol. Kalp daha anlamlı ve insanları birbirine daha çok bağlıyor. Yaptığımız ön araştırmalarda da insanların kalp butonunu daha çok sevdiğini gördük."
Değişiklik Twitter'ın video paylaşma uygulaması Vine'da da hayata geçirildi.
Mikro blog sitesinin canlı yayın uygulaması olan Periscope'ta kalp sıklıkla kullanılıyor.
"Kalp" butonu beğenilmedi
Twitter'ın aniden yaptığı bu değişiklik kullanıcılar arasında tepkiye neden oldu.
Değişiklik diğer ülkelerin yanı sıra Türkiye'deki Twitter kullanıcıları arasında da tartışma konusu oldu.

Bazı kullanıcılar "her şeyi beğenemeyeceklerini", yıldız tuşunun bu anlamda "mesajı beğenmeseler de favorilerine ekleyebilecekleri" anlamına geldiğinden daha kullanıcı dostu olduğunu belirtti.

Yıldız tuşunun geri gelmesini isteyen kullanıcılar #FavorimiGeriVer etiketini Türkiye'de en çok konuşulan başlıklar arasına soktu. 2006'da ABD'de kurulan mikro blog sitesinin Mayıs 2015 itibariyle, 302 milyonu aktif olmak üzere 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

 

Kaynak: milliyet

 

 

sosyal medya twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı