Türkiye'nin meşru güvenlik kaygısı var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 13 Şubat tarihinde NATO savunma bakanları toplantısı öncesinde Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında konuşan 13 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin NATO müttefikleriyle karşılaştırıldığında en çok terör saldırısı yaşaması nedeniyle "meşru güvenlik endişeleri" olduğunu söyledi.

Türkiye'nin meşru güvenlik kaygısı var
Türkiye'nin meşru güvenlik kaygısı var Admin
Bu içerik 2 kez okundu.

 

Stoltenberg, "Hiçbir NATO müttefiki, Türkiye'den daha fazla terörist saldırıya maruz kalmadı ve elbette bu güvenlik endişelerini giderme hakkına sahipler" dedi.

Suriye'nin 20 Şubat'tan bu yana Afrin bölgesinde kurulan Serbest Suriye Ordusu (FSA) ile birlikte yürütülen Türkiye'nin devam eden askeri operasyonuna atıfta bulunan Şef, "Ancak bunu orantılı ve ölçülü bir şekilde yapmalı" dedi.

"Operasyon Zeytin Şubesi", NATO müttefiki tarafından açıkça desteklenen Suriye Kürdistan Halk Koruma Birimleri (YPG) 'nin Türkiye sınırındaki Afrin'i temizlemeyi amaçlıyor: ABD

Stoltenberg, "Türkiye'nin, müttefikler olarak devam etmesini bekliyorum" dedi.

Ayrıca, Türkiye'nin "geçen hafta" ittifak hakkında bilgi aldığını ve operasyonla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenli temas halinde olduğunu doğruladı.

17 Ocakta ABD liderliğindeki koalisyon Ankara'nın bir terör örgütü olarak gördüğü Suriye Demokratik Güçleri (YFG) başta olmak üzere ABD tarafından desteklenen Suriye Demokratik Güçleri (SDF) ile 30 bin kişilik bir sınır güvenlik kuvvetleri inşa etme planlarını açıkladı yasadışı Kürdistan İşçi Partisi (PKK) ile olan bağlantıları nedeniyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatma     2018-07-22 Allah bellalarini versin elleri kırılsın inşallah
Kamil     2018-06-20 Allah Razı olsun icimdeki kuşku son buldu zararsız kucuk şeyler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aron Ralston’un 127 Saat  Saat Süren Hayatta Kalma Mücadelesi
Aron Ralston’un 127 Saat Saat Süren Hayatta Kalma Mücadelesi
Virüs Atina'ya yayıldığında Batı Nil ölümleri 5'e yükseldi
Virüs Atina'ya yayıldığında Batı Nil ölümleri 5'e yükseldi