Türkiye'nin meşru güvenlik kaygısı var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 13 Şubat tarihinde NATO savunma bakanları toplantısı öncesinde Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında konuşan 13 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin NATO müttefikleriyle karşılaştırıldığında en çok terör saldırısı yaşaması nedeniyle "meşru güvenlik endişeleri" olduğunu söyledi.

Türkiye'nin meşru güvenlik kaygısı var
Türkiye'nin meşru güvenlik kaygısı var Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Stoltenberg, "Hiçbir NATO müttefiki, Türkiye'den daha fazla terörist saldırıya maruz kalmadı ve elbette bu güvenlik endişelerini giderme hakkına sahipler" dedi.

Suriye'nin 20 Şubat'tan bu yana Afrin bölgesinde kurulan Serbest Suriye Ordusu (FSA) ile birlikte yürütülen Türkiye'nin devam eden askeri operasyonuna atıfta bulunan Şef, "Ancak bunu orantılı ve ölçülü bir şekilde yapmalı" dedi.

"Operasyon Zeytin Şubesi", NATO müttefiki tarafından açıkça desteklenen Suriye Kürdistan Halk Koruma Birimleri (YPG) 'nin Türkiye sınırındaki Afrin'i temizlemeyi amaçlıyor: ABD

Stoltenberg, "Türkiye'nin, müttefikler olarak devam etmesini bekliyorum" dedi.

Ayrıca, Türkiye'nin "geçen hafta" ittifak hakkında bilgi aldığını ve operasyonla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenli temas halinde olduğunu doğruladı.

17 Ocakta ABD liderliğindeki koalisyon Ankara'nın bir terör örgütü olarak gördüğü Suriye Demokratik Güçleri (YFG) başta olmak üzere ABD tarafından desteklenen Suriye Demokratik Güçleri (SDF) ile 30 bin kişilik bir sınır güvenlik kuvvetleri inşa etme planlarını açıkladı yasadışı Kürdistan İşçi Partisi (PKK) ile olan bağlantıları nedeniyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor