Türkiye, Suriye'de barışı sağlamaya kararlı

Türkiye, Suriye'de barışı sağlamaya kararlı

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar 12 Mayıs'ın sonlarında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kuzey Suriye'de barış ve güvenliği sağlamaya kararlı olduğunu söyleyerek , barışı bozmaya çalışanlarla mücadelesinin devam edeceğini kaydetti.

Türkiye, Suriye'de barışı sağlamaya kararlı
Türkiye, Suriye'de barışı sağlamaya kararlı Admin
Bu içerik 11375 kez okundu.

 

Akar, Türkiye'nin Suriye yakınlarındaki Hatay iline yaptığı ziyarette, sınır boyunca ve ötesinde görev yapan birliklerin komutanlarıyla video konferans düzenledi.

Akar, bölgenin zor bir dönemden geçtiğini ve Türkiye'nin proaktif hareket ettiğini, tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini ve gerekli tüm önlemleri aldığını söyledi. 

Türkiye'nin Libya, Kıbrıs ve Azerbaycan gibi diğer coğrafyalarda müttefiklerinin haklı davalarını desteklemeye devam ettiğini ve ülkenin kuzey Suriye'deki yoğun faaliyetlerini hatırlattığını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından güvenliği sağlanan bölgelerde bir milyondan fazla Suriyelinin gönüllü ve güvenli bir şekilde evlerine döndüğünü sözlerine ekledi.

Suriyeli kardeşlerimizin insani ihtiyaçlarını karşılamak için diğer bakanlıklar ve diğer kurumların personeli ile azami gayreti göstermeye devam ediyoruz ”dedi.

Akar, Türkiye'nin kuzey Suriye'de barış ve güvenliği tesis etmeyi hedeflediğini, ardından yeni anayasa çalışmaları ve seçimler yapılacağını da sözlerine ekledi.

"Barışı ve güvenliği bozan tüm unsurları ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık ve bundan sonra da artan bir hızla yapmaya devam edeceğiz" diye devam etti.

Barışı ve güvenliği bozma niyetinde olan tüm unsurların aklına gelmesi gerektiği konusunda uyardı.

"Onlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Barış ve güvenliği sağlamaya kararlıyız" dedi.

Da değinen İsrail hakkında yaptığı saldırılar Gazze 'Bu saldırılar insanlığa karşı suç olan bu ortalama zarar barış ve tarihe gidecek bir utanç vardır.'.: Yaptığı konuşmada, Akar söyledi

İsrail yetkililerini bu tür eylemlerden derhal vazgeçmeye çağırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere