Türkiye Mart'ta reform paketini açıklayacak

Türkiye Mart'ta reform paketini açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Şubat'ta Türkiye'nin önümüzdeki hafta bir insan hakları eylem planı ve iki hafta içinde bir ekonomik reform paketi açıklayacağını söyledi.

Türkiye Mart'ta reform paketini açıklayacak
Türkiye Mart'ta reform paketini açıklayacak Admin
Bu içerik 25804 kez okundu.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) İstanbul'daki il kongresine seslenen Erdoğan, “Önümüzdeki Salı tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı paylaşacağız” dedi.

Ayrıca, ülkenin iki hafta içinde bir ekonomik reform gerçekleştireceğini de kaydetti.

Erdoğan, "Ekonomik reform paketimizi açıklayarak ülkemizi büyütme kararlılığımızı bir kez daha ortaya çıkaracağımızı umuyorum" dedi.

Seçmenlerin AKP'yi yıllarca iktidarda tuttuğunu hatırlatan Erdoğan, partisinin hükümetin vatandaşlara sunduğu “hizmet” sayesinde başarıya ulaştığını söyledi.

Erdoğan, partisinin de “eksikliklerini” değerlendirdiğini ve reform yapmak için adım attığını kaydetti.

“Milletimizin karşılığında bizden beklediği hizmettir. AK Parti olarak tüm başarılarımızı milletimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Eksiklerimizin nedenini kendimizde arıyoruz. Yaptığımız muhasebe, bizi reform gündemimize daha kesin bir şekilde sahip çıkmaya yöneltti ”dedi.

“2013 yılından bu yana siyaseti ve ekonomisi sürekli saldırı altında olan ülkemizde çıkış yolunu hep böyle bulduk. Şimdi aynı yönde ilerleyeceğiz. Halk İttifakı daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye inşa etmeye devam edecek ”dedi.

Hükümetin yargı ve ekonomide uygulayacağı yeni reformlarla bu süreci hızlandıracaklarını ifade eden Erdoğan, “Milletimizle yeni bir sivil anayasa hazırlayarak, ikimiz de bu ülkeyi anayasayla yönetilmenin utancından kurtaracağız. Darbe döneminin ve 2053 vizyonumuzun rehberine sahip olun. İnsan Hakları Eylem Planını milletimize sunacağız ”dedi.

Hükümet, Kanal İstanbul'u inşa etmekte ısrarcı değil

Kanal İstanbul projesi için tüm teknik çalışmaların tamamlandığını anlatan Erdoğan, "Kanal İstanbul'u inşallah yapacağız, İstanbul nasıl güzelleşecek, görecekler." Dedi.

Hükümet, Kanal İstanbul ile Karadeniz ve Marmara Denizi arasında, İstanbul Boğazı üzerinden petrol tankeri trafiğini hafifletmek için yapay bir deniz yolu açmayı ve kanal boyunca depreme dayanıklı yeni yerleşim alanları inşa etmeyi hedefliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere