takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Türkiye doğu Med'de kendisine karşı tuzaklar kurdu

Türkiye doğu Med'de kendisine karşı tuzaklar kurdu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 5 Temmuz'da Ankara'nın hükümetin enerji politikasına duyduğu güveni dile getirirken , Doğu Akdeniz'de “yoluna çıkan her tuzağı” bozduğunu söyledi.

Türkiye doğu Med'de kendisine karşı tuzaklar kurdu
Türkiye doğu Med'de kendisine karşı tuzaklar kurdu Admin
Bu içerik 4173 kez okundu.

 

“Enerji eksikliği olan bir ülkenin uygarlık, kalkınma ve sanayileşme hakkında konuşması mümkün değildir. Sağlıktan ekonomiye [ve] diplomasiden güvenliğe her konuda kendimize güveniyoruz ”dedi. Erdoğan, Karadeniz'in Tokat ilindeki hidroelektrik santralleri açılış töreninde söyledi. Cumhurbaşkanı törene video konferans yoluyla katıldı.

“Güven atmosferi enerji yatırımlarımıza olumlu yansıdı. Doğu Akdeniz'de ülkemize karşı kurulan tuzakları yırttık. İnşallah 2023'te Akkuyu'nun ilk nükleer santralini devreye alacağız ”dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin enerji politikasına duyduğu güveni de dile getirerek, ülkenin cumhuriyetin kömür üretimiyle ilgili tarihinde bir rekor kırdığını vurguladı. Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin 2023 yılında Akkuyu Nükleer Santralinin ilk reaktörünü Mersin'in güney ilinde başlatmayı planladığını da sözlerine ekledi.

“Türkiye büyüdükçe ve geliştikçe enerji ihtiyaçları daha da artacak. Son 18 yılda gerçekleştirdiğimiz 68.000 megawatt kapasitenin yüzde 55,4'ü ulusal kaynaklardan oluşuyor ”dedi.

“52 hidroelektrik santralinden bahsediyorum. Bunların açılışını yaparken bu alana yeni yatırımlar da ekliyoruz ”dedi. “Bu temiz enerji. Suyun gücünü elektriğe dönüştüreceğiz ”dedi.

Erdoğan'ın verdiği rakamlara göre, Türkiye yenilenebilir enerji konusunda dünyada 13., Avrupa ülkeleri arasında altıncı sırada yer alıyor. Yetkili, 2019 yılında Türkiye'nin elektrik üretiminde Avrupa'da ikinci sırada yer aldığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan ayrıca Türkiye'nin ilk yerli entegre güneş paneli fabrikasının Ağustos ayında açılacağını ve hükümetin madenlerini ortaya çıkarmak için “yoğun bir şekilde” çalıştığını da sözlerine ekledi.

Başkan ayrıca çevreleri endişe duyan “kılık değiştirmiş” Türkiye'nin enerji yatırımlarını durdurma girişimi nedeniyle bazı çevreleri de eleştirdi.

“Yerli ve yenilenebilir enerjideki her artış noktası cari açığı kapatmamıza yardımcı oluyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak