takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Türkiye, COVID-19 ile mücadelede 125 ülkeye destek verdi

Türkiye, COVID-19 ile mücadelede 125 ülkeye destek verdi

Türkiye karşı mücadelede destek vermesini istedi 125 ülkeden toplam yardım sağlamıştır COVID-19 salgını, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , 9 Haziran söyledi.

Türkiye, COVID-19 ile mücadelede 125 ülkeye destek verdi
Türkiye, COVID-19 ile mücadelede 125 ülkeye destek verdi Admin
Bu içerik 3331 kez okundu.

 

Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu çerçevesinde düzenlenen “Pandemi Sırasında Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler: Uluslararası İşbirliği İhtiyacı” adlı bir online etkinliğe ev sahipliği yaptı.

“Bu aşamada, acı verici olsa da, küresel krizler karşısında etkili uluslararası işbirliğinin önemini bir kez daha fark ettik. Salgının ciddiyeti ve küresel doğası göz önüne alındığında, Türkiye başkalarına yardım sağlama konusunda erken harekete geçti. Şimdiye kadar 125 ülkenin yardım taleplerini karşıladık. Yardım çalışmalarımıza devam edeceğiz ”dedi.

Bakan, yerinden edilmiş insanların salgından derinden etkilendiğini vurguladı.

Çavuşoğlu, her şeyden önce sınırların kapatılması, küresel üretimin bozulması, küresel lojistik ve tedarik zincirlerinin bozulmasının mültecilere yardım çabalarını engellediğini söyledi.

İkincisi, sınırların kapatılması iltica başvurularını da engellediğini belirterek, henüz çözemediklerini kaydetti.

“Üçüncüsü, ülke içinde yerinden olmuş insanları zaten sıkıntılı olan ulusal sağlık sistemlerine dahil etmek zorlaştı.

Dördüncüsü, virüse daha fazla maruz kaldılar. Kriz ayrıca erken bilgilendirme kampanyalarının önemini de ortaya koydu. Son olarak, mülteciler COVID-19'un ekonomik sonuçlarından derinden etkileniyor ”dedi.

Kapsayıcı, sürdürülebilir ve daha güçlü bir uluslararası eyleme ihtiyaç duyulduğunu belirten bakan, “İlk olarak, etkiyi azaltmak için nakit yardım programları da dahil olmak üzere kısa vadeli çözümlerle başlayabiliriz” dedi.

Uluslararası aktörler özellikle yaşlılar, kadınlar ve engelliler için çaba sarf etmelidir, şu anda eğitimin önemini ve mevcut zorlukları vurguladı.

“Çabalarımızı birleştirmek için çok paydaşlı bir yaklaşım benimsemeliyiz. Ülkelere ek olarak, özel bağışçılar ve şirketler de katılmalıdır ”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Borç verenler şubelerini kesmeye devam ediyor
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak
Mülteci takımındaki tüm sporcular açılış törenine katılacak